Skip to content

Правила безпечного побачення

Правила безпечного побачення

Незабаром весна – пора для нових здійснень, можливостей, почуттів. Останнім часом у  багатьох з нас відбулись досить динамічні зміни в житті, хтось втрачав стосунки, хтось знаходив нові. Але втрати не повинні заважати зустріти нових друзів, або навіть завести нові стосунки! Тому ми з командою #HelpNowPL зібрали правила, яких ми рекомендуємо дотримуватися, аби убезпечити себе під час знайомства з новою людиною. Отже, пропонуємо вашій увазі правила для безпечного першого побачення, або вже не першого ☺

  • Необхідно повідомити про зустріч родичам чи друзям. Важливо повідомити точну адресу та час передбачуваної зустрічі. 
  • На зустріч варто брати повністю заряджений телефон для оперативного відстеження. Навіть краще заздалегідь активувати цю функцію тому, хто знатиме про зустріч. 
  • Зустрічатися краще в багатолюдному місці, де є інші люди та камери відеоспостереження. Це можуть бути виставки, ярмарок, вистави, музеї, кіно, семінари, клуби за інтересами тощо. Навіть якщо ви рідко використовуєте цей вид дозвілля, це гарний привід дізнатися чи збігаються ваші інтереси з партнером. У вас завжди знайдеться тема для розмови й не буде незручних пауз.   
  • Документи, банківські картки, цінності чи великі суми грошей варто залишити вдома. Беріть готівку в невеликій сумі. Трохи готівки для першого побачення цілком вистачить. 
  • Вхід у телефон має бути з встановленим паролем, а не відбитком пальця. У цьому випадку є шанс убезпечити себе від шахрайських дій із застосуванням телефону та банківських карток. Шахраї можуть підсипати снодійне та обчистити. 
  • Не вживати нічого, що затуманює ваш розум: алкоголь, наркотики тощо. Розум, оцінюючи партнера, має бути чистим. 
  • Про себе – мінімум. Важливо контролювати те, що дізнається співрозмовник. Можна балакати про хобі, інтереси, симпатії, антипатії. А ось більш конкретну інформацію краще притримати. За жодних обставин на першому побаченні не повідомляйте незнайомцям своє прізвище, паспортні дані, адресу місця проживання, номер банківської картки, місце роботи, імена друзів та іншу важливу інформацію. Поки зарано. 
  • Ліпше не вибирати для зустрічі надто пізній час доби. Для першого побачення чудово підійде день або ранній вечір. 
  • Закінчити побачення потрібно там, де й почали. Не варто дозволяти підвозити себе: так ви видасте свою домашню адресу, або вас можуть призвести не туди. Краще викликати таксі. Контролюйте ситуацію, будьте обережні. 
  • Важливо вигадати план втечі. У цьому можна попросити допомоги друзів. Нехай вони “терміново” викличуть вас, або ви “випадково” зустрінетеся з ними, і вам обов’язково потрібно буде піти з ними. Якщо на зустріч прийшла не та людина, яка була на фотографіях, негайно йдіть та не спілкуйтеся з нею.
  • Вас також має насторожити, якщо ваш новий знайомий запрошує вас на вечірку з його друзями. Шумна вечірка на противагу темному безлюдному парку може здатися безпечним місцем, але це не завжди так. Саме в таких ситуаціях відбувається безліч злочинів. Якщо ця вечірка проходить у квартирі, чи в закритому закладі, то йти туди принаймні лише в товаристві вашого нового знайомого не варто.
  • Якщо ви погодилися на зустріч у якомусь незвичайному місці, зателефонуйте родичам або друзям, і повідомте, де ви знаходитесь. Бажано, щоб ваш новий знайомий чув цю розмову.
  • Слухайте інтуїцію! Якщо під час зустрічі ви відчуваєте, що щось йде не так, у діях і словах людини є якісь підозрілі речі, то за краще буде перервати побачення, пославшись на те, що родичі просили бути вдома у певний час. Ліпше здатися комусь смішним, ніж стати жертвою злочину.
  • Не забуваймо про ввічливість. Якщо навіть це було найжахливіше побачення у вашому житті, то людині про це повідомляти не варто – правила ввічливості ніхто не скасовував, і невідомо, наскільки адекватною буде реакція в такій ситуації. Оптимальним варіантом буде сказати, що наразі ви не готові до нових відносин, і чемно попрощатися.

Пам’ятайте, що цих правил варто дотримуватися не тільки при першій зустрічі. Не варто надавати іншим особисту інформацію, допоки ви не впевнилися, що це рідна для вас людина і їй можна довіряти!

Однак, дотримання всіх цих правил не повинно зіпсувати побачення й розвинути у вас параною. Не треба тікати від людини, як від чуми, якщо вас запропонували  підвезти. Розкажіть про правила безпеки на першому побаченні, яких ви дотримуєтеся. Але постарайтеся не образити свого нового знайомого підозрами. Говоріть про це, посміхаючись, якби жартома, проте, наполягаючи на своєму. І будемо сподіватися, що це буде найкраще перше побачення у вашому житті!

Пам’ятайте, що просити про допомогу, якщо ви потрапили у складну чи не знайому ситуацію, це найкраща можливість вийти з цього. Фахівці проєкту #HelpNowPL завжди готові вас вислухати й допомогти знайти вихід. Просити про допомогу це розумно, а не прояв слабкості! Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться у Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Наталя

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/