
Ви – представник ключової групи і Вам потрібна допомога в Україні чи за кордоном?
24 лютого 2022 року росія розпочала нищівний напад на Україну. Ескалація війни змусила мільйони українців покинути свої домівки в пошуках прихистку та допомоги. Для українських біженців та внутрішньо переміщених осіб, які є представниками ключових груп, вже протягом першого тижня війни було створено унікальний сервіс з надання допомоги під назвою «HelpNow», що розпочав свою роботу в березні 2022 року.
Основна мета проєкту
Підтримка та надання допомоги українським біженцям з-поміж ключових груп населення, які стають вимушеними мігрантами чи внутрішньо переміщеними особами внаслідок нападу росії на Україну. Підтримка та допомога включають в себе доступ до інформаційних ресурсів, направлення та підключення залежно від потреб до відповідних служб, пов’язаних із наданням відповідного лікування (АРТ – антиретровірусне лікування, ПТАО – підтримуюча терапія агоністами опіоїдів, ліки проти туберкульозу тощо) та соціальних сервісів: психологічна, юридична підтримка та гуманітарна допомога.


Географічний фокус проєкту
Україна та країни світу, де перебуває найбільша кількість українських біженців, з фокусом на країни Балтії, Польщу та Німеччину.
Проєкт HelpNow Hub створений, аби реагувати на надзвичайну ситуацію, що склалася в зв’язку з війною для підтримки внутрішньо переміщених осіб в межах України та українських біженців за кордоном – представників ключових груп населення.
У 2023 році проєкт реалізується Альянс Консалтансі за фінансової підтримки AidsFonds.
Проєкт #HelpNOW_HUB створений, аби реагувати на надзвичайну ситуацію, що склалася в зв’язку з війною для підтримки внутрішньо переміщених осіб в межах України та українських біженців за кордоном – представників ключових груп населення.
Основними напрямками роботи #HelpNOW_HUB є

Інформаційна підтримка
Ми надаємо інформаційну підтримку представникам ключових груп щодо наявних сервісів в Україні та за кордоном (створення, адаптація та поширення інформаційних матеріалів про контакти, тестування, консультування, дотримання лікування, використання сервісів, а також, підтримка та розвиток онлайн-сервісу HelpNow)

Навігація та координація
Швидко оцінюємо актуальні послуги, ресурси й можливості, які надаються біженцям з України, включаючи доступ до важливих послуг, пов’язаних з ВІЛ/вживанням наркотиків/туберкульозом/гепатитом, а також до більш загальної соціальної та життєвої підтримки. Визначаємо ключові прогалини. Плануємо роботу в Україні та за кордоном за результатами цієї оцінки.

Соціальна підтримка
Соціальна (гуманітарна) підтримка на основі експрес-оцінки ситуації усунення певних прогалин, залежно від кожного окремого випадку, для додаткової підтримки або перенаправлення серед наявних відповідних служб.

Медична
допомога
23 травня, з метою забезпечення орієнтованого на потреби людей, які живуть з ВІЛ, ефективного медичного супроводу в умовах вимушеного переміщення українців у межах країни та за кордон, у партнерстві з Центром громадського здоров’я МОЗ, HelpNow Hub представив унікальний для України підхід. А саме, універсальний профіль лікаря на платформі Help24 (help24.org.ua), який надає кваліфіковану медичну онлайн-допомогу українським пацієнтам з ВІЛ.
Сервіс #HelpNow надає інформацію українцям як отримати доступ до АРТ, ЗПТ, протитуберкульозних препаратів, ліків від вірусного гепатиту та ментальну допомогу як в Україні, так й за кордоном через наступні канали зв’язку: Telegram, Facebook, Instagram, електронну пошту або Google-форму.
Команда #HelpNow практикує максимально пацієнт-орієнтований підхід з метою комплексного забезпечення потреб своїх клієнтів. Кожна заявка розглядається індивідуально. На даний момент вже скоординовано більше ніж 3000 запитів від біженців або переселенців, і це число зростає щоденно.
Активності #HelpNow_HUB:
Створення та підтримання тимчасового «Українського навігаційного центру підтримки ВІЛ HelpNow HUB» для координації основних заходів згідно з вищезгаданими напрямами проєкту.
Створення Центрів (Хабів) технічної підтримки для інформування, навігації та координації представників ключових груп з України у Польщі та Німеччині у партнерстві з місцевими НУО - лідерами у сфері реагування на епідемію ВІЛ.
Тісна координація та співпраця з актуальними постачальниками послуг в інших країнах для українців, які отримали тимчасовий прихисток або статус біженців за кордоном.
Підтримка надавачів послуг у країнах Балтії для приймання українських біженців, які туди переміщуються.
Надання цілеспрямованої інформаційно-технічної підтримки, яка включає розробку альтернативних каналів зв’язку та координації, онлайн-консультації з лікарями за принципом “телемедицини” у партнерстві з Центром громадського здоров'я України, на платформі help24.org.ua
У 2022 підтримка роботи двох притулків для внутрішньо переміщених осіб в Україні.