Skip to content

Італія

Медична лінія: 1500

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ​

Відповідно до законодавства ЄС, з 2017 року громадяни України з біометричними паспортами мають право в’їзду та короткострокового перебування в ЄС без візи. Громадяни України, що не мають біометричного паспорта, також звільнені від вимоги отримання дозволу на перебування (візи) для в’їзду до Італії.

Біженцям із України не потрібно проходити процедуру отримання притулку. Починаючи з 24 лютого 2022 року, особи, які постійно проживають в Україні та були вимушені виїхати з країни через війну, мають право на отримання тимчасового захисту в будь-якій країні ЄС. Строк дії тимчасового захисту становить щонайменше один рік (наразі до 4 березня 2023 року) і може бути подовжений, залежно від ситуації в Україні, до 4 березня 2024 року. Права, передбачені Директивою про тимчасовий захист, включають дозвіл на проживання, доступ до житла та ринку праці, медичну допомогу та доступ до освіти для дітей. Будь-яка особа, що проживає в ЄС на законних підставах, має право відкрити банківський рахунок.

Українцям із біометричними паспортами право на відкриття банківських рахунків надано на підставі безвізового режиму між Україною та ЄС. Якщо особа походить із третьої країни, вона має пересвідчитися, що її країна походження входить до переліку третіх країн, громадяни яких мають право безвізового перебування.

Якщо особа прибула без документів, що засвідчують особу, Посольство України в Італії (Рим) допоможе отримати необхідні документи.

Медична допомога в Італії для КГ:

Соціальна підтримка

Юридична та психологічна допомога

Організації спільнот та груп активістів