Обмін досвідом між HIV Norge та Fundacija #HelpNowHUB у рамках стаді-туру #BalticHUB

Поїздка до Норвегії. У рамках співпраці, що зародилася в результаті стаді-туру #BalticHUB та обміну досвідом між HIV Norge і Fundacija #HelpNowHUB, була запланована особиста зустріч і проведення групи взаємодопомоги для українок, які живуть із ВІЛ та перебувають у Норвегії. 

В організації зустрічі норвезькі фахівчині зіткнулися з труднощами в приїзді жінок (відстань, відсутність нагляду за дітьми різного віку, складнощі за станом здоров’я), ця проблематика також спливає в організації зустрічей для мігранток в інших країнах прийому. Зустріч пройшла в дуже теплій, довірчій і близькій атмосфері в офісі HN. 

Жінки змогли поділитися досвідом, отримати довгоочікувану підтримку від спільноти рівних, обговорити теми, що цікавлять, запити і плани на майбутнє. Попередньо намічена наступна зустріч на кінець лютого або березень за участю лікарки інфекціоністки, яка розмовляє і розуміє російською. Ще до проведення зустрічі розпочалася спільна підтримка і ведення кейса української мігрантки з ВІЛ, яка звернулася по допомогу безпосередньо до Анни Арябінської та отримала супровід і допомогу в запиті переведення в іншу комуну для ближчого доступу до клініки завдяки участі Гуро Соренсен. 

Також у процесі організації зустрічі були звернення позитивних чоловіків із запитом проведення спільних зустрічей, після опитування жінок до найближчих планів внесено розгляд можливості спільних зустрічей. Після обговорення в групі ухвалено рішення про розповсюдження інформації про закритий чат у телеграмі для спілкування, а також про інформаційний чат представників спільноти і додавання нових учасників із Норвегії. 

Також Fundacija #HelpNowHUB окрім підтримки в чатах, готова надати психологічну підтримку та консультування фахівця-психолога онлайн для російськомовних ЛЖВ з Норвегії (5 індивідуальних консультацій за запитом клієнтів) до кінця березня включно. Норвегія вражає красою природи та готовністю до допомоги для ЛЖВ та КГ для, біженців від військового вторгнення в Україну.

Зведений звіт #HELPNOW HUB за 2022 –2023 р.р.: 20 місяців безперервної допомоги для 37 тисяч українців по всьому світу

У березні 2022 року, у відповідь на російський напад на Україну, з’явилася визначна ініціатива – #HelpNowHUB. За 20 місяців цей унікальний сервіс, заснований Альянсом громадського здоров’я, забезпечив понад 37 000 послуг для ЛЖВ та КП, у більше як 50 країнах та 200 містах світу.

Ініціатива розпочалася з допомоги тим, хто став жертвою війни, надаючи не лише допомогу в отриманні лікування, але і психологічну, юридичну, та соціальну підтримку в Україні та поза її межами. Завдяки Alliance Consultancy та проєкту «Екстрене реагування у звʼязку з війною для підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні та українських біженців за кордоном серед представників ключових груп населення та ЛЖВ» (Help Now Hub, Emergency Response, Regional Project SoS 2.0), фінансової підтримки Глобального фонду, та партнерствуз Центром громадського здоров ‘я Міністерства охорони здоров’ я України, #HelpNowHUB швидко розрісся, перетворившись на міжнародний хаб з окремими підрозділами в Німеччині, Польщі, Молдові та країнах Балтії, послугами #HelpNowDoctors та клінічним ХАБом HelpNow з ключовими функціями координації-навігації-інформації.

З січня до жовтня 2023 року #HelpNowHUB продовжував забезпечувати безперервність послуг для українських біженців в рамках проєкту «Надання екстреної підтримки біженцям з України та внутрішньо переміщеним особам серед ключових груп населення в Україні та інших приймаючих країнах – Проєкт реагування на надзвичайні ситуації, HelpNowHUB» за сприяння Альянсу громадського здоров ‘я та за фінансової підтримки AidsFonds

#HelpNowHUB – це свідчення про силу співпраці та невичерпну вольову рішучість, що народжується в часи кризи. Завдяки цій ініціативі зрозуміло, що її вплив виходить за межі цифр та статистики. Це реальні люди, реальні історії, які стали символами сміливості та стійкості.


Й хоча етап реалізації проєкту завершився, #HelpNowHUB залишається живим завдяки активістам, громадським організаціям та життям, на які він вплинув, зміцнюючи спільноти та надихаючи на майбутній розвиток. Навіть при відсутності фінансування, сервіс #HelpNow та польський хаб – #HelpNowPL продовжують свою благородну роботу, надаючи на волонтерських засадах безперервну підтримку українським біженцям. А відданість справі й віра у цінність кожного життя допомогли зареєструвати громадську організацію HelpNow HUB в Польщі.

Сприяючи єднанню сил та виражаючи глибоку подяку всім там кожному за героїчну роботу. Віримо, що разом здатні подолати усе! Тому ставимо у кінці не крапку, а три…

Далі буде. 

#Слава_Україні!