Skip to content

Обмін досвідом між HIV Norge та Fundacija #HelpNowHUB у рамках стаді-туру #BalticHUB

Поїздка до Норвегії. У рамках співпраці, що зародилася в результаті стаді-туру #BalticHUB та обміну досвідом між HIV Norge і Fundacija #HelpNowHUB, була запланована особиста зустріч і проведення групи взаємодопомоги для українок, які живуть із ВІЛ та перебувають у Норвегії. 

В організації зустрічі норвезькі фахівчині зіткнулися з труднощами в приїзді жінок (відстань, відсутність нагляду за дітьми різного віку, складнощі за станом здоров’я), ця проблематика також спливає в організації зустрічей для мігранток в інших країнах прийому. Зустріч пройшла в дуже теплій, довірчій і близькій атмосфері в офісі HN. 

Жінки змогли поділитися досвідом, отримати довгоочікувану підтримку від спільноти рівних, обговорити теми, що цікавлять, запити і плани на майбутнє. Попередньо намічена наступна зустріч на кінець лютого або березень за участю лікарки інфекціоністки, яка розмовляє і розуміє російською. Ще до проведення зустрічі розпочалася спільна підтримка і ведення кейса української мігрантки з ВІЛ, яка звернулася по допомогу безпосередньо до Анни Арябінської та отримала супровід і допомогу в запиті переведення в іншу комуну для ближчого доступу до клініки завдяки участі Гуро Соренсен. 

Також у процесі організації зустрічі були звернення позитивних чоловіків із запитом проведення спільних зустрічей, після опитування жінок до найближчих планів внесено розгляд можливості спільних зустрічей. Після обговорення в групі ухвалено рішення про розповсюдження інформації про закритий чат у телеграмі для спілкування, а також про інформаційний чат представників спільноти і додавання нових учасників із Норвегії. 

Також Fundacija #HelpNowHUB окрім підтримки в чатах, готова надати психологічну підтримку та консультування фахівця-психолога онлайн для російськомовних ЛЖВ з Норвегії (5 індивідуальних консультацій за запитом клієнтів) до кінця березня включно. Норвегія вражає красою природи та готовністю до допомоги для ЛЖВ та КГ для, біженців від військового вторгнення в Україну.