Skip to content

Як зробити щеплення від COVID-19 у Польщі

Ми в #HelpNowPL  впевнені, що турбота про себе починається зі здоров’я. Кожен з нас розуміє, що запорукою хорошого життя є, перед усім, добрий фізичний стан. Вакцинація від COVID-19 важлива складова захисту та турботи про своє здоров’я. Сьогодні ми хочемо поділитись з вами інформацією про те, як саме можна отримати вакцину від COVID-19 у Польщі.

Усі особи, які зараз перебувають на території Польщі, мають право отримати медичні послуги, які пов’язані з боротьбою з хворобами, інфекціями та інфекційними захворюваннями, включаючи COVID-19. Ці правила також застосовуються до людей, які не мають польського громадянства та приїхали до Польщі з початком війни. Ви маєте право на вакцинацію, навіть якщо у вас відсутній ідентифікаційний номер PESEL. 

Вам треба звернутися до лікаря первинної медичної допомоги або до пункту вакцинації, де присутній лікар.

Лікар первинної медичної допомоги в праві – і зобов’язаний – оформити вам електронне направлення на щеплення. Якщо у вас немає ідентифікаційного номера PESEL, лікар під час оформлення документа в полі «дані пацієнта» має вибрати варіант «інший спосіб ідентифікації» (замість „Ідентифікаційний номер PESEL”) і внести номер документа, що посвідчує особу, який ви пред’явите. Найкращий варіант – щоб це був номер закордонного паспорта або української ID-картки.

Коли у вас вже є електронне направлення, можете зареєструватися на щеплення, користуючись одним зі способів, наведених нижче:

  • через гарячу лінію 989  з 7.00 по 20.00 (на лінії працюють україномовні оператори)
  • безпосередньо в зручному для вас місці проживання/перебування, обраному пункті вакцинації  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ 

Не забудьте взяти на вакцинацію документ, що посвідчує особу, номер якого ви назвали лікарю. Пам’ятайте, що на кожному етапі процесу вакцинації це мусить бути той самий документ який використовувався для оформлення вашого електронного направлення.

Вакцинація проти COVID-19 для іноземців, які на законних підставах перебувають у Польщі, безкоштовна. Вакцинуватися можуть усі люди віком від 5 років.

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та нині знаходяться в Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна  допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855  Катерина

Психологічна допомога:

+48 571 850 855  Катерина

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/