Skip to content

Страх та сумніви псують життя, самостигма руйнує. Але професійна підтримка консультантів Fundacja HelpNowHUB  допомагає знайти вихід

На початку грудня Тамара звернулася до інфекціоніста. У неї на руках було направлення з лабораторії на підтвердження діагнозу та лікування ВІЛ. Жінка була на 17-му тижні вагітності. Лікар (російськомовний) знав про роботу Fundacji HelpNowHUB, тому звернувся до наших консультанток із проханням про супровід та мотивацію пацієнтки. У процесі консультування з’ясувалося: жінка вагітна третьою дитиною, про свій позитивний статус знає вже близько 10 років, але терапію приймає не завжди, лише під час вагітності. 

Чоловік Тамари не обстежувався майже два роки. У пари спостерігаються симптоми алкогольної залежності. Необхідно було мотиваційне консультування – найважливіше було переконати Тамару у необхідності прийому АРТ-терапії та дотримання режиму лікування. У процесі консультацій та супроводу жінку підготували до госпіталізації для повного медичного обстеження .Після вступу до відділення, здачі всіх аналізів та прийому АРТ-терапії протягом місяця, Тамара вийшла з воєводської лікарні та повернулася до себе додому і до виховання діток. 

В даний час консультантки Fundacji HelpNowHUB продовжують роботу з клієнткою, мотивують її дотримуватися режиму лікування, ведуть роботу з збереження здоров’я матері, збереження негативного ВІЛ-статусу майбутнього малюка та його батька. Чоловікові також призначено обстеження на ВІЛ, гепатити, туберкульоз. Тамара стала на облік у зв’язку з вагітністю за місцем проживання. Однак, поки вона не готова повідомити свого гінеколога та акушера про позитивний статус та прийом АРТ. Тому з нею тривають консультації та робота з питань внутрішньої стигми, роз’яснюються питання щодо конфіденційності інформації та особистих даних пацієнтів у польській медичній системі. 

Тамара з кожним днем все впевненіша у тому, що народить ВІЛ-негативну дитину. Вона здійснює необхідні для збереження свого здоров’я кроки, відмовляючись від регулярного вживання алкоголю. Старші діти (їм 5 та 7 років) зараз у процесі запису дитячий садок та школу.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:

Телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!