Skip to content

Рекомендації від психологині Польського хабу

Кожного з нас у житті може чекати етап, коли здається, що від проблем просто нікуди не подітися. Добре, якщо всі вони побутові та їх можна розвʼязати. У цьому разі важливо не опускати руки і йти до наміченої мети.  Але існують ситуації, коли від людини практично нічого не залежить — вона в будь-якому разі страждатиме й переживатиме. Хоча кожна людина реагує на неминучі життєві зміни по-різному, існує універсальна формула, що включає пʼять стадій прийняття неминучого: заперечення, гнів, торг, депресія і смирення. 

Сьогодні #HelpNowPL продовжує розповідати про кожну з них. У попередніх статтях ми вже торкались заперечення та гніву, сьогодні про наступну, третю стадію – торг. 

Після того, як ми достатньо назлились, втомились, але не здалися, ми переходимо до стадії торгів – нескінченного обмірковування ситуації, прораховування варіантів, іноді – давання обіцянок собі, а часом й іншим людям і навіть Богу.

Суть цієї стадії полягає в тому, що людина сподівається на те, що все ще можна змінити на краще, якщо принести якісь жертви або спробувати внести якісь поправки в життєву ситуацію, що вже склалася.

Такі собі спроби пристосувати подумки ситуацію для того, щоб її було легше прийняти. “А якщо я зроблю ось так…, а якщо ось сяк…, а якщо вони… а якщо…”. Цей процес може здаватися раціональним, але по суті це та сама відмова від прийняття ситуації такою, якою вона є.

Думки то біжать галопом по колу, то мляво течуть – але все по тому самому колу. Ці думки важко зупинити, ухвалені рішення не приносять заспокоєння. Знову й знову ми переглядаємо ті самі думки. Це відбувається тому, що вони часто тільки здаються реалістичними, а ті рішення, які можна було б дійсно прийняти, виходячи з ситуації, – болючі, дискомфортні, про них не хочеться й думати.

Процес торгів вимотує, забирає останню енергію, де людина ще тримається у зусиллях уникнути реальності. Ресурси нашого організму та психіки обмежені: слідом за таким енергоємним процесом неминуче настає усвідомлення та депресивний “провал”.

І нехай це звучить не дуже підбадьорливо – але етап депресії це фінішна пряма до усвідомлення, прийняття та, як наслідок, до позитивних змін та покращення якості свого життя.

Звертайтесь за допомогою в #HelpNowPL, не залишайтесь сам на сам зі складними переживаннями. Ви можете отримати 50-хвилинну консультацію психолога онлайн або по телефону, зателефонувавши за номером: 

+48 571 850 855, Катерина, психолог на зв’язку  

Пам’ятайте що ви можете також долучитись до інших послуг проєкту, а саме:

  • Інфолінія (інформація, навігація, перенаправлення на додаткові можливості в рамках проєкту та за його межами) по телефону, електронній пошті та в соціальних мережах/месенджерах
  • Юридичні консультації
  • Допомога з перекладом (документи, письмове спілкування, усний переклад на місці за запитом чи по телефону/онлайн)
  • Перенаправлення до інших компонентів проєкту (наприклад, медичні консультації онлайн)

Зателефонуйте на інфолінію за номерами:

 +48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855  Катерина

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi  

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/