Skip to content

Конференція «Людина, яка живе з ВІЛ, у сім’ї та суспільстві»

1 грудня, в Міжнародний день боротьби зі СНІДом, Анна Арябінська, представниця та консультантка Польського хабу #HelpNowPL, взяла участь у сесії, присвяченій проблемам підтримки людей із ключових груп населення під час війни в Україні. Сесію було проведено в рамках 29-ї конференції «Людина, яка живе з ВІЛ, у сім’ї та суспільстві» у Варшаві з 30 листопада по 1 грудня 2022 року. Це була унікальна можливість оцінити актуальні потреби та встановити контакти з організаціями, які працюють у цій галузі. У ході заходу було представлено звіт про досягнення роботи Польського хабу та послуги, що надає #HelpNowPL. Особливу увагу було приділено обговоренню та вирішенню проблем, що виступають сьогодні на перший план.

А саме:

  • Пізні звернення клієнтів, що потребують доступу до лікування. Для вирішення цього питання було запропоновано популяризувати допомогу, що надає #HelpNowPL, поліпшувати  інформування представників контрольних груп в Україні за допомогою партнерських НУО, соцмереж та інформування в Польщі – через медзаклади, вокзали, пункти допомоги, фундації, рекламу в метро, біл-борди на дорогах.
  • Складнощі сприйняття розбіжностей систем медобслуговування в Україні та Польщі. Прийом тільки за записом або за домовленістю у разі термінового зверненні, нерідко довге очікування особливо до вузьких спеціалістів. Пропозиція – соціальний супровід. 
  • Мовний бар’єр. Необхідність у соціальному супроводі та україномовних консультантах-волонтерах у клініках на місцях. 
  • Високий індекс самостигми, страхи розкриття статусу третім особам (приймаючим людям, роботодавцям). Сором’язливість у разі потреби отримати допомогу та озвучити запит про допомогу. 
  • Брак можливості отримання безкоштовного курсу ПреП та постконтактної профілактики. Такі послуги вже інтегровані в Україні й пацієнти їх отримують. Пропозиція для вирішення: створення та поповнення запасу АРТ в клініках, для профілактичних потреб. 
  • Тестування для вагітних, надання матеріальної допомоги та особливості консультування ВІЛ-позитивних вагітних жінок та породіль, а також  партнерів людей що живуть з ВІЛ.
  • Проблематика розкриття статусу в кризових ситуаціях, а також родичам та дітям. 
  • Прихильність до лікування (зміна схем, ритму життя, виду зайнятості, переживання стресу та депресивних станів). 
  • Потреба в розширенні покриття послугами проєкту та супроводу всіх міст, де є спеціалізована допомога. Необхідність проведення просвітницької роботи серед загального населення, щодо тестування, профілактичних послуг та переадресації за потребою до послуг хабу. 
  • Популяризація серед представників ключових спільнот потреби психологічних консультацій та відвідин  групових і індивідуальних консультацій психолога онлайн. 
  • Бажання та надія людей на швидке закінчення воєнних дій і думки про найскоріше повернення додому перешкоджають людям усвідомити реальність  тимчасової критичної ситуації, з якою прийдеться жити. Це утримує людей від інтеграції в місцеву медичну систему та перешкоджає вчасному отриманню лікування. 

Виражаємо подяку AFEW International за можливість участі у 29-й конференції «Людина, яка живе з ВІЛ, у сім’ї та суспільстві» та розуміння підтримки поточної та запланованої діяльності в цій галузі, наданням технічної допомоги та сприянням передачі ноу-хау.

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться в Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:

Телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/