Skip to content

“Хвилина крику” – акція пам’яті жінок загиблих внаслідок насильства

6 березня у центрі Варшави кричали 2 тисячі людей. “Хвилина крику” – акція пам’яті жінок загиблих внаслідок насильства. У такий спосіб мешканці Варашви вшанували пам’ять білоруської дівчини Лізи. 

Вона була зґвалтована і вбита 26 лютого в центрі Варашви. Її гаданого вбивця заарештовано. Серед учасників акції – білоруси, українці та поляки. Кричали ці люди замість Лізи. Вона в стані шоку від нападу – кричати не могла. Як і багато інших жертв. Жорстоке зґвалтування та вбивство шокувало жителів Польщі. Тепер у країні обговорюється посилення покарання за подібні злочини. На жаль, попросити про допомогу не змогла не тільки загибла. Ця проблема багатьох жінок, які зазнають насильства. Навіть якщо вони залишаються після цього наживо, це зовсім не означає, що вони зможуть знайти допомогу. Особливо, це стосується жінок-біженок. Люди у вразливому стані – особливо беззахисні. 

Тисячі таких історій ніколи не будуть розголошені. Ми у Fundacji HelpNowHUB знаємо, наскільки високий рівень насильства щодо жінок та чоловіків нашої спільноти. Навіть від домашнього насильства. Ми не можемо бути байдужими до цієї теми. Тепер жінки, які стали жертвами будь-якого виду насильства або дискримінації, можуть звернутися за допомогою туди, де їх точно зрозуміють і нададуть всю необхідну допомогу. 

18 березня, Fundacja Autonomia відкриває пункт підтримки. Де жінці постраждалій від насильства зможуть допомогти, зокрема українською мовою.Це місце де ти можеш бути собою, говорити щиро і бути впевненою, що нічого із сказаного тобою не вийде з нашого кола без твого дозволу. Це місце де можна дізнатись «так що це все таки було», де можна зрозуміти чи було там все ж таки насилля, навіть якщо «він» сказав, що «тобі тільки здається». Місце де можна записатись до кваліфікованої психологині, або до юристки, яка спеціалізується в тематиці насилля. Де можна отримати інформацію до кого можна звернутись в тій чи іншій ситуації. 

Якщо ви зіткнулися з будь-якою формою насильства, ви можете звернутися за допомогою до цього пункту. 

Зателефонувати або написати електронний лист.
help@autonomia.org.pl +48 739 925 408 (Viber, Telegram, WhatsApp) 

Телефон працює з понеділка по четвер: 

пн 16:00-20:00 

вт 09:30-15:30 

ср 09:30-15:30 

чт 09:00-14:00 

Години роботи пункту: понеділок 16:00-20:00, четвер: 9:00-14:00. 

Більше інформації про пункт на сайті в розділі “Допомога”: https://autonomia.org.pl/pomoc/ 

Діяльність пункту стала можливою завдяки підтримці CARE та реалізується в рамках проекту Solidarity and sisterhood across borders.Крім того, якщо ви потрапили в ситуацію насильства, потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога, Ви також можете звернутися до нас – консультантки Fundacji HelpNowHUB нададуть необхідну допомогу або перенаправлять до необхідних фахівців. 

Всі разом скажемо насильству – НІ!

Телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi