Skip to content

Fundacja HelpNowHUB створена з метою надання інформаційної та консультаційної підтримки представникам ключових спільнот: біженцям з України, громадянам РП, іншим іноземцям, які проживають у Польщі або переїжджають до інших країн Європи

Fundacja HelpNowHUB надає підтримку представникам ключових груп та ВІЛ+ людям, що були вимушені покинути Україну та наразі знаходяться у Польщі. HUB надає змогу зорієнтуватися в наявних можливостях, відновити доступ до лікування та послуг, які надає HelpNowHUB та держава.

Інфолінія:

Анна-Надія
Аліна
Віта
Наталя

Ви – представник ключової групи і Вам потрібна допомога за кордоном або в Україні?

24 лютого 2022 року росія розпочала нищівний напад на Україну. Ескалація війни змусила мільйони українців покинути свої домівки в пошуках прихистку та допомоги. Для українських  біженців  та внутрішньо переміщених осіб, які є представниками ключових груп, вже протягом першого тижня війни було створено унікальний сервіс з надання допомоги під назвою «HelpNow»,  що розпочав свою роботу в березні 2022 року.

В Польщі офіційно продовжила надавати підтримку мігрантам  Fundacja HelpNowHUB  з жовтня 2023 року. 

Анна-Надія
Аліна
Віта
Наталя

Основна мета проєкту

Підтримка та надання допомоги українським біженцям з-поміж ключових груп населення, які стають вимушеними мігрантами чи внутрішньо переміщеними особами внаслідок нападу росії на Україну. Підтримка та допомога включають в себе доступ до інформаційних ресурсів, направлення та підключення, залежно від потреб, до відповідних служб, пов’язаних із наданням відповідного лікування (АРТ – антиретровірусове лікування, ПТАО – підтримуюча терапія агоністами опіоїдів, ліки проти туберкульозу тощо) та соціальних сервісів: психологічна, юридична підтримка та гуманітарна допомога.

Географічний фокус проєкту

Польща, Україна та країни світу, де перебуває найбільша кількість українських біженців, з особливим фокусом на країни Балтії та Німеччину.

Проєкт #HelpNOW_HUB створений, аби реагувати на надзвичайну ситуацію, що склалася в зв’язку з війною для підтримки внутрішньо переміщених осіб в межах України та українських біженців за кордоном – представників ключових груп населення.

Основними напрямками роботи #HelpNOW_HUB є:

Інформаційна підтримка

Ми готові надати інформаційну підтримку ключовим групам населення щодо наявних сервісів та державної підтримки в Польщі, Україні та за кордоном (створення, адаптація та поширення інформаційних матеріалів про контакти, тестування, консультування, дотримання та продовження лікування, використання сервісів, а також, підтримка та розвиток онлайн-сервісу HelpNow)

Навігація та координація

Швидко оцінюємо актуальні послуги, ресурси й можливості, які надаються біженцям з України, включаючи доступ до важливих послуг, пов’язаних з ВІЛ/ ПТАО – підтримуюча терапія агоністами опіоїдів /туберкульозом/гепатитами, а також до більш загальної соціальної та життєво необхідної підтримки. Визначаємо ключові прогалини в наданні допомоги. Плануємо роботу в Польщі,Україні та країнах ЄС за результатами цієї оцінки

Соціальна підтримка

Соціальна (гуманітарна) підтримка на основі експрес-оцінки ситуації усунення певних прогалин, залежно від кожного окремого випадку, для додаткової підтримки або перенаправлення серед наявних відповідних служб.

medical_help

Медична
допомога

23 травня, з метою забезпечення орієнтованого на потреби людей, які живуть з ВІЛ, ефективного медичного супроводу в умовах вимушеного переміщення українців у межах країни та за кордон, у партнерстві з Центром громадського здоров’я МОЗ, HelpNow представив унікальний для України підхід. А саме, універсальний профіль лікаря на платформі Help24 (help24.org.ua), який надає кваліфіковану медичну онлайн-допомогу українським пацієнтам з ВІЛ. Fundacja HelpNowHUB продовжує цю роботу, у тому числі консультує про засоби отримання медичної допомоги у Польщі та інших країнах Європейського Союзу.

Сервіс #HelpNow надає інформацію українцям як отримати доступ до АРТ, ЗПТ, протитуберкульозних препаратів, ліків від вірусного гепатиту та ментальну допомогу як в Україні, так й за кордоном через наступні канали зв’язку: Telegram, Facebook, Instagram, електронну пошту або Google-форму. 

Команда Fundacji HelpNowHUB практикує підходи максимально  орієнтовані до запиту пацієнта з метою комплексного забезпечення потреб своїх клієнтів. Кожна заявка розглядається індивідуально та розробляється індивідуальний план допомоги та консультаційної підтримки

КОМАНДА FUNDACJI HelpNowHUB

Анна Арябінська

 

Наталія Тюнягіна

 

Марія Ралько

 

Маємо розгалуджену волонтерську мережу консультантів Рівний-Рівному, які готові вам допомогти та підтримати в містах: Варщава, Краків, Вроцлав, Гданськ, Сопот, Вроцлавек, Люблін, Легніца, Торунь, Бидгощ, Ряшів, Забже, Катовіце, Глівіце, Зелена Гура, Познань, Хожув, Слупськ/

Активності #HelpNow_HUB:

Створення та підтримання тимчасового «Українського навігаційного центру підтримки ВІЛ HelpNow HUB» для координації основних заходів згідно з вищезгаданими напрямами проєкту.

Створення Центрів (Хабів) технічної підтримки для інформування, навігації та координації представників ключових груп з України у Польщі та Німеччині у партнерстві з місцевими НУО - лідерами у сфері реагування на епідемію ВІЛ.

Тісна координація та співпраця з актуальними постачальниками послуг в інших країнах для українців, які отримали тимчасовий прихисток або статус біженців за кордоном.

Підтримка надавачів послуг у країнах Балтії для приймання українських біженців, які туди переміщуються.

Надання цілеспрямованої інформаційно-технічної підтримки, яка включає розробку альтернативних каналів зв’язку та координації, онлайн-консультації з лікарями за принципом “телемедицини” у партнерстві з Центром громадського здоров'я України, на платформі help24.org.ua

У 2022 підтримка роботи двох притулків для внутрішньо переміщених осіб в Україні.