МИ ЧУДОВО ПРОВЕЛИ РАЗОМ ЧАС!

Команда #HelpNowPL й надалі продовжує працювати аби допомагати вам! 


26 травня, у Бидгощі, відбулась третя зустріч представників української ВІЛ-позитивної спільноти та представників ключових груп для обміну необхідною інформацією та просто невимушеного спілкування. Все проходило в теплій та дружній атмосфері приміщення центру неурядових організацій та волонтерства #BCOPW. 

Під час зустрічей ми маємо змогу поділитись переживаннями та інформацією, радощами чи прикростями, щоб розділити душевний стан, отримати співчуття та підтримку, як підтвердження, що наші почуття правильні та виправдані. Коли такі ж як ми, кажуть, що відчували в подібній ситуації те саме, стає легше пережити стресову ситуацію.

Так співпало, що саме цього дня у Польщі святкували День Матері, Dzień Matki. Й головною темою обговорення на групі стала можливість для ВІЛ позитивних жінок народити здорову дитину та, за бажанням, відчути всі радощі материнства, вигодовуючи малюка грудним молоком. І тут найважливішим постає питання високої прихильності до лікування АРТ. За сучасними медичними рекомендаціями, маючи невизначене вірусне навантаження та під медичним контролем, жінка має можливість грудного вигодовування. 

Також обговорили розуміння та необхідність профілактики АРВ-препаратами новонароджених та відповідальне ставлення до регулярності здачі контрольних аналізів і діалогу з лікарем.

Ми дякуємо всім, хто долучився до зустрічі, та з нетерпінням чекаємо наступної!

Ви можете звернутись за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться в Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань, або вам необхідні послуги перекладу, соціальний супровід до установ чи психологічна допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Анна

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Telegram чат для спілкування TogettherUAplusUS  https://t.me/+IEz1D-kCwTZiNjUy

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/ 

Доступ до замісної підтримувальної терапії у Польщі

#HelpNowPl продовжує свою роботу і в  цей складний час ми готові надавати вам інформаційну, координаційну та психологічну підтримку!Для нас важливо надати допомогу кожному, хто її потребує!

Сьогодні Польський Хаб підготував для вас важливу інформацію щодо доступу до замісної терапії у Польщі.

Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) – це метод допомоги наркозалежним людям, які вживають опіати. Замісна терапія вважається одним з найуспішніших у світі методів лікування наркозалежності. Під час замісної терапії лікарі призначають медикаменти, які допомагають уникнути синдрому відміни (ломки) та відмовитися від вживання нелегальних (вуличних) наркотиків і загалом поліпшити стан здоров’я. Цінність ЗПТ полягає в тому, що вона дає змогу значно зменшити ризик, пов’язаний з ін’єкціями (ВІЛ, гепатити, інфекції тощо), стабілізувати здоров’я, стати соціально активними.

Громадяни України, які прибули на територію Польщі після 24 лютого 2022 року, мають право на безкоштовне отримання замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) або підтримувальної терапії агоністами опіоїдів (ПТАО) у Польщі. Щоб отримати терапію, необхідно звернутися до одного з пунктів видачі ЗПТ, найближчого до вашого місця перебування. Національний центр протидії наркоманії інформує про створення Гарячої лінії для людей з України, куди можна звернутися за телефонами:

  • 800 11 08 11(безкоштовно);  
  • 22 290 7000 (оплачується згідно з тарифом оператора). 

Розмови на гарячій лінії ведуться як українською, так і російською мовами.

Щодня з 16:00 до 21:00.

Координаційним закладом програм ЗПТ у Польщі є Національне бюро профілактики наркоманії (Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii), що входить до складу новоствореного Національного центру профілактики залежностей (Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom): https://www.kbpn.gov.pl/portal

Регулярно оновлюваний список пунктів видачі ЗПТ ви можете знайти на цій сторінці: https://www.kbpn.gov.pl/portal?id=107094 

Істотно прискорить процедуру видачі препарату наявність медичної документації із програми ЗПТ в Україні. Якщо медичної документації немає, призначення лікування відбуватиметься відповідно до правил конкретного пункту видачі ЗПТ.

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який наразі працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на цей час знаходяться у Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань, або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна та гуманітарна допомога: 

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Анна

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/ 

Турбота або співзалежність?

У наших чатах та розмовах з консультантками іноді звучать такі прохання: «Допоможіть моїй близькій людині кинути наркотики», «Як змусити його звернутись до лікаря?», «Подруга страждає від чоловіка-абьюзера», і т.п. Перше, що варто запитати в такому випадку — як ця ситуація впливає на вас? Що спонукає саме вас, а не родича чи іншу близьку людину, до нас звернутись? 

Чому ми ставимо таке питання? Тому що, в більшості випадків, допомоги, перш за все, потребує саме той, хто телефонує. Пропонуємо у цій статті сьогодні разом з #HelpNowPL розібратись чому.

Всі люди тою чи іншою мірою залежать від інших, адже живуть у соціумі. Ми взаємодіємо з іншими, а отже, взаємозалежні один від одного. І в цьому немає нічого поганого, якщо це не співзалежні відносини. У чому різниця? Наведемо приклад. У здорових відносинах люди йдуть по життю, образно кажучи, взявшись за руки. Якщо один спіткнеться, інший його підтримає. У співзалежних відносинах, одна людина перекладає центр ваги на партнера. Тому, коли один спіткнеться, часто падають обидва. Взаємозалежність — це завжди про партнерство, про підтримку, про відповідальність двох. Співзалежність — про відповідальність й зусилля з боку одного і безвідповідальність, пасивність іншого.

Співзалежність — це крайня емоційна заглибленість в життя іншого. Ви запитаєте, а як по-іншому, якщо, живуть в одній квартирі, наприклад, з людиною із хімічною або іншою залежністю? Адже страждають всі. «Як же бути байдужим до близьких і не прийти на допомогу?», «Кинути їх напризволяще, без грошей, турботи?» «Якщо я живу з тим, хто має проблему, я, апріорі, буду страждати через це?». Тут важливо зрозуміти, що біда не тільки з цією людиною, а й з нами. Ситуація в тому, що ви дозволяєте занадто, щоб поведінка іншого негативно і руйнівно впливала на вас.

Співзалежні люди можуть відчувати такі стани: контроль, тиск, низька самооцінка, ненависть до себе, почуття провини, придушений гнів, неконтрольована агресія, нав’язлива допомога, зосередженість на інших, ігнорування своїх потреб, нав’язливі стани й думки, проблеми спілкування, замкнутість, плаксивість, апатія тощо. Людина може бути не вільна у своїх почуттях, думках і поведінці, як позбавлена права вибору, як нібито “зв’язана по руках і ногах”, постійно думає про іншого: “прийшов — не прийшов”, “дійде до будинку — не дійде”, “вкрав — не вкрав”, “продав — не продав”, “витратив — не витратив”. Співзалежні люди дуже легко переймають настрій близького і приймають прояви його почуттів на себе.

Не тільки залежному, але і співзалежному буває вигідно перебувати в таких відносинах. Наприклад, якщо людина залежна від чогось деструктивного, не хоче брати відповідальність за наслідки своєї поведінки, змінюватися. Їй буде комфортно перебувати у відносинах з тим, хто буде для неї «рятувальником» й вирішувати замість неї власні проблеми. “Рятувальник” же, звалюючи на себе проблеми залежного, теж може отримувати різні вигоди — наприклад, заповнювати, таким чином, власне відчуття значущості, відчувати себе героєм для цієї людини. Виходить замкнуте коло: залежний не може жити без свого “рятівника”, “рятувальник” — без свого залежного.

Щоб позбутися від співзалежності доведеться радикально переглянути свої відносини з самим собою, навчитися поважати себе та усвідомити власні потреби. Важливо зрозуміти, що, перебуваючи з кимось в співзалежних відносинах — ми не допомагаємо, а шкодимо собі та цій людині. Перше, що потрібно зробити: усвідомити співзалежність і визнати, що вам також потрібна допомога!

Щоб вийти з таких відносин важливо запитувати себе:

  • Чи робить щось людина зі своїми проблемами або йому комфортно бути «жертвою»?
  • Чи вмію я вибудовувати міжособистісні кордони та розпізнавати маніпуляцію?
  • Знаходжу я час для себе, своїх потреб або витрачаю всю енергію на розв’язання проблем іншого?
  • Що буде, якщо я не буду жити проблемами цієї людини?
  • Як впливають на мене ці відносини? Що я отримую від цих відносин?
  • Дозволяю я партнеру зіткнутися з наслідками власної деструктивної поведінки?
  • Чи живу я життям і проблемами іншої людини, наскільки я захоплений цим?

Також важливо відзначити, що вийти зі співзалежних відносин — це не означає перестати бути жалісливим, милосердним або стати холоднокровним до чиїхось потреб. Має бути мудрий баланс. Допомагаючи іншим, важливо не забувати про власні потреби. Якщо ви довгий час живете тільки для інших, прийшов час подумати про себе і відпустити тривожність і контроль.

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться в Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Анна

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Telegram чат для спілкування TogettherUAplusUS  https://t.me/+IEz1D-kCwTZiNjUy 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/ 

“Зараз згадую і думаю, вас мені сам Бог послав!”

“Зараз згадую і думаю, вас мені сам Б-г послав!” – Ірина тікала з Харкова в березні 2022 року, коли почалися обстріли. Спочатку ховалася в підвалах, вдягнута спала іноді на матрацах, іноді просто на підлозі. Але маючи серйозні проблеми зі здоров’ям (зокрема, і з опорно-руховим апаратом), у якийсь момент зрозуміла, що більше не зможе так “бігати”, та й ситуація в місті ставала вкрай складною. 8 березня Ірина вже була в потязі до Ужгорода, з метою дістатися Словаччини. “Весь час поки я їхала і пізніше, вже на кордоні, я намагалася себе вмовити, що це лише кошмарний сон. Ці черги, люди похилого віку з онуками, люди з тваринами на руках… Я їх ніколи не забуду!” 

У Словаччині жінку зустріли волонтери і допомогли дістатися до Братислави. Але на цьому історія не закінчилася: Ірині потрібна була АРТ, а з собою було вкрай мало. “Один із волонтерів підказав контакти вашого сервісу, і я написала на Facebook. Мені швидко передали контакти клініки, де приймають українських біженців, і я до них поїхала. Щоправда, спочатку зіткнулася з мовним бар’єром – перекладачів ніяких там не було, а адміністрація розмовляє тільки словацькою. У мене просто опустилися руки, я була просто в розпачі. Але й тут ви мене в біді не залишили – дали контакти місцевої НКО, що допомагає на місці нашим громадянам.” Ірині дали волонтерку, яка знає мову, і вони разом приїхали в клініку. Практично одразу жінку прийняв лікар, зробили аналізи, виписав терапію: спочатку на місяць, потім на три. Так минула весна, за нею літо. “Які б новини не приходили з Харкова, розуміла – хочу додому. І наприкінці липня я вже була на шляху до України. І нехай усе ще непросто, але свідомість того, що в рідних стінах безмежно допомагає. Люди намагаються підтримувати одне одного. Я знову стала на облік, влаштувалася на роботу. Будемо жити!”

ЯК ПРОЙТИ ТЕСТУВАННЯ НА ВІЛ У ПОЛЬЩІ

Існує лише декілька способів передачі ВІЛ-інфекції:

• під час сексуальних контактів без презерватива;

• через спільне або повторне використання шприців і голок у разі вживання наркотиків, медичних маніпуляцій, пірсингу й нанесення татуювань;

• від ВІЛ-позитивної матері дитині під час вагітності, пологів і грудного годування.

Усупереч чуткам і побоюванням, ВІЛ не передається через:

• укуси комах;

• спільні рушники й кухонне начиння;

• спільне використання ванни, басейну, туалету, душу;

• поцілунки (якщо немає сильної кровотечі з ясен).

Пам’ятайте: більшість симптомів, що з’являються під час ВІЛ-інфекції та СНІДу, нагадують симптоми інших захворювань. Визначити, чи є в твоєму організмі ВІЛ, можна тільки за результатами тесту на ВІЛ.

Регулярне тестування на ВІЛ — необхідність для кожного, хто веде активне сексуальне життя або практикує ризиковану поведінку.

Одні тести, дешевші, визначають наявність у крові антитіл до вірусу та виконуються експрес-методом через забір крові з пальця. Ці експрес-тести дозволяють провести тестування практично в польових умовах і дізнатися результат за 10–15 хвилин.

Інші тести, дорожчі й надійніші, проводяться через забір крові з вени в умовах медичного закладу методом ІФА — імуно-ферментного аналізу. У цьому разі результату потрібно чекати 3–4 дні, зате точність цього методу значно вища, ніж в експрес-тестів.

Якщо ви підозрюєте, що могли інфікуватися ВІЛ, обов’язково потрібно зробити тест!

Тест робиться в одному з консультаційно-діагностичних пунктів, адреси яких можна знайти на сайті Національного центру з питань СНІДу Польщі:  https://aids.gov.pl/pkd 

У консультаційно-діагностичних пунктах тести виконуються без направлення, анонімно, безкоштовно, сертифікованими для цього консультантами, які в разі підтвердження інфікування нададуть підтримку, необхідну інформацію та направлять до відповідних спеціалістів.

УВАГА! У невідкладних ситуаціях ризику інфікування ВІЛ, таких як зґвалтування, поранення голкою невідомого походження або інша подія, слід пам’ятати про постконтактну профілактику (ПКП). Необхідно якнайшвидше (найкраще протягом 48 годин з моменту події) звернутися до інфекційної лікарні, яка проводить антиретровірусну терапію. Ліки в рамках постконтактної профілактики безкоштовні. Список відповідних медичних закладів у Польщі можна знайти за адресою: https://aids.gov.pl/co-robic  

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться у Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна  допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Анна

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/ 

Let’s come together!

Навіщо нам спілкування? Щоб робити щось разом, навчатись чи навчити, ділитись почуттями, думками, досвідом, домогтись порозуміння. Та найголовніша його мета — це спілкування, заради самого спілкування. Воно необхідне людині саме собою, без особистої вигоди, заради того, щоб розділити душевний стан, проблеми іншої людини, порадитись, поділитись своїми радощами чи прикростями.

Якби люди жили окремо, не спілкувались один з одним, ми мали б світ, схожий на психлікарню. Людина не може бути психічно здоровою, перебуваючи тривалий час в ізоляції. Згадайте Робінзона Крузо: він розмовляв із м’ячем і якби цього не робив — збожеволів би.

Не будь як Робінзон!) Приходь на нашу зустріч для ВІЛ позитивних людей, які нині знаходяться в Польщі! Її темою стане обмін досвідом життя в Польщі та вирішення соціальних проблем, висвітлення медичних питань, проведення та вивчення психологічних вправ для самодопомоги. Головне – підтримка одне одного та можливість побачитись наживо, поговорити із консультантами проєкту в невимушеному оточенні за кавою або чаєм зі смаколиками. Наразі Польський хаб активно розвиває спільноту ВІЛ позитивних людей, і на нашу думку, у неформальній атмосфері, набагато простіше згуртувати невелику групу людей та залучити їх до наступних рішучих кроків у майбутньому та розвитку. Розв’язання колективних проблем можливе і їх потрібно обговорювати під час дружньої зустрічі.

Спілкування і підтримка дуже важливі зараз, тому запрошуємо! Зустріч відбудеться 26 травня, о 16.30, Bydgoszcz, ul. Gdańska, 5  sala 4. 

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться в Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу, соціальний супровід до установ чи психологічна допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Анна

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Telegram чат для спілкування TogettherUAplusUS  https://t.me/+IEz1D-kCwTZiNjUy 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/ 

Ми потребуємо одне одного, особливо у важкі часи.

Позаду цілий рік плідної роботи, співпраці з вами, нашими клієнтами. Дякуємо вам за довіру! Саме завдяки вам ми з радістю продовжуємо свою роботу й сьогодні ми хочемо нагадати про безпечний простір для спілкування, знайомств, взаємодопомоги. 

Багато хто з нас зараз відчуває потребу у простому невимушеному спілкуванні. Тому аби не губити важливу інформацію щодо доступу до лікування або соціальних питань, ми створили окремий чат саме для таких цілей. Іноді так важливо просто поділись думками, переживаннями, отримати підтримку або досвід. Ми потребуємо одне одного, особливо у важкі часи.

Цей чат називається TogettherUAplusUS і до нього відтепер може долучитися кожен, хто потребує не тільки інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань, а прагне просто поспілкуватись, та просто знайти друзів.

Ми не збираємо жодної особистої інформації користувачів чату. Ми ставимо  деякі запитання перед початком спілкування в чаті, аби цей простір справді був безпечним для кожного учасника.

Тож долучайтесь! Давайте поспілкуємось! 

Telegram TogettherUAplusUS  https://t.me/+IEz1D-kCwTZiNjUy 

Також ви завжди можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться у Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Анна

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/ 

«Відчула неймовірне полегшення коли змогла розділити переживання, отримати підтримку та необхідну інформацію»

Історії мають силу підбадьорити людей, які переживають складні часи, й надихнути інших діяти. Сьогодні #HelpNowPL підготував для вас історію з турботою про тих, чиї приклади ми використовуємо у своїй роботі, аби зарядити емоціями інших. Сподіваємось, у них ви знайдете розраду, підтримку, наснагу до боротьби, сили не здаватися, ба навіть творити зміни.

 «Відчула неймовірне полегшення коли змогла розділити переживання, отримати підтримку та необхідну інформацію»

Оксана (ім’я змінено) дізналась про свій ВІЛ-позитивний статус під час госпіталізації. Ця інформація стала для неї справжнім випробуванням, тому що Оксана, як і більшість людей, мала не багато інформації стосовно ВІЛ-інфекції, яке лікування потрібне, як тепер жити з позитивним ВІЛ-статусом. А ми добре знаємо що саме брак інформації та упередженість перетворюють ВІЛ на інструмент табуювання та страху.

Після того, як Оксана дізналась про свій статус, вона отримала направлення від польських лікарів, куди їй потрібно звернутись для діагностики та подальшого отримання лікування. На момент звернення до нас вона вже почала приймати антиретровірусні препарати. Але психоемоційний стан Оксани був дуже складний. На жаль на етапі діагностики та призначення АРТ, Оксані  не надавали психологічної допомоги, а вона не ставила питань в силу мовного бар’єра. На певному етапі Оксана залишилась сама з безліччю питань, не знала де можна почерпнути достовірну інформацію, як тепер зміниться її життя? Вона боялась поділитись інформацією про свій статус з кимось із близьких, не мала з ким обговорити всі питання та тривоги. Та на щастя вона побачила в одному з медичних закладів нашу брошуру про роботу #HelpNowPL.

Звернувшись по допомогу, Оксана найперше отримала інформацію щодо життя з ВІЛ: що загалом ВІЛ не накладає обмежень, за умов регулярного прийому препаратів людина не відчуває себе погано, а її імунна система не руйнується. Тому не існує особливих обмежень для поведінки. Правильне харчування, відмова від шкідливих звичок, заняття спортом, захищений секс та мінімум сім годин щоденного сну дозволяють підтримувати здоров’я на належному рівні. За майже 40 років дослідження ВІЛ перестав бути смертельною хворобою. Тепер ми маємо ефективну терапію та якісну діагностику. Оксана отримала консультацію “рівний рівному”, тобто коли людина яка, вже пройшла схожий шлях, може поділитись власним досвідом. Часто розуміння того, що інші люди стикалися з такими ж проблемами та успішно їх подолали, допомагає не менше, ніж усі наукові факти. Також #HelpNowPL активно розвиває спільноту ВІЛ позитивних людей з України, які зараз проживають в Польщі. Ми залучили й познайомили Оксану з представниками спільноти, завдяки чому вона змогла особисто при зустрічі обговорити свої переживання та почути досвід інших людей з позитивним ВІЛ статусом.

На сьогодні Оксана продовжує отримувати психоемоційну та інформаційну підтримку, вона залучена до нашого чату TogettherUAplusUS для спілкування ВІЛ позитивних людей. Попереду ще багато питань та спільної роботи, але вже на цей час Оксана відчуває полегшення, бо вона не одна.

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться в Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Анна

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Telegram чат для спілкування TogettherUAplusUS  https://t.me/+IEz1D-kCwTZiNjUy 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/ 

Можливості доступу до допомоги #HelpNowPL

#HelpNowPL Польський хаб продовжує свою роботу і в цей складний час ми готові надавати вам інформаційну, координаційну та психологічну підтримку!

Звертаємо вашу увагу, що наші консультанти інфолінії знаходяться на території Польщі, і за потреби ви можете долучитись до послуги соціального супроводу у цій країні. Якщо ви опинились в складній ситуації, не розумієте куди треба звертатись для продовження лікування, розгублені та відчуваєте страх, бо вам необхідно звернутися до медичних установ, зверніться до нас! Ми допоможемо!

Майте на увазі, що особливо зараз важливо піклуватися про своє здоров’я та самопочуття!

Наразі наші консультанти, у разі потреби, можуть надати соціальний супровід у Варшаві, Вроцлаві, Бидгощі, Гданську, Гдині, Торуні, Забже, Хожуві.

Пам’ятайте, що ви маєте змогу долучитись до інших послуг проєкту, а саме:

  • Інфолінія (інформація, навігація, перенаправлення на додаткові можливості в рамках проєкту та за його межами) по телефону, електронній пошті та в соціальних мережах/месенджерах
  • Психологічна підтримка (за запитом – чат, телефон, онлайн, офлайн, групи)
  • Юридичні консультації 
  • Документи, письмове спілкування, усний переклад на місці за запитом чи по телефону/онлайн)
  • Перенаправлення до інших компонентів проєкту (наприклад, медичні консультації онлайн)

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Анна

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Telegram чат для спілкування TogettherUAplusUS  https://t.me/+IEz1D-kCwTZiNjUy 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/ 

ДО УВАГИ УКРАЇНЦІВ З КЛЮЧОВИХ СПІЛЬНОТ ТА ВІЛ ПОЗИТИВНИХ ЛЮДЕЙ, ЩО ОПИНИЛИСЯ В ПОЛЬЩІ!

#HelpNowPL продовжує свою роботу, щоб допомогти кожному, хто потребує доступу до лікування ВІЛ, ТБ, ЗПТ (ПТАО), ВГ та супутніх послуг!

Сьогодні ми публікуємо інформаційний матеріал про підтримку наших клієнтів  для забезпечення неперервності вашого лікування. У брошурі ви знайдете основні кроки та головні контакти на шляху виїзду з України та подальшого доступу до лікування в Польщі.

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який наразі працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться у Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна  допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Наталя

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Якщо ви чи ваші близькі маєте намір їхати в інші країни й потребуєте доступу до лікування або маєте додаткові питання: 

напишіть запит у Telegram з мобільного  https://t.me/helpnowbot  

або у браузері на сайті https://web.telegram.org/  знайдіть @helpnowbot 

напишіть на електронну адресу: helpnowua@gmail.com  

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/