Хоча багато хто з нас прагне життєвих змін, але ми в #HelpNowPL розуміємо, що далеко не завжди ці зміни позитивно впливають на якість нашого повсякденного існування й змінюють наше життя на краще. Зіткнувшись із тими чи іншими неминучими змінами в житті, людина проходить через певні стадії прийняття цього неминучого. Усього існує п’ять стадій, і сьогодні ми продовжуємо розповідати про кожну з них. У попередній статті ми вже торкалися заперечення, а сьогодні поглянемо на наступний етап – гнів.
«Чому я? Це несправедливо!», «Ні! Я не можу це прийняти!»
Коли відбувається усвідомлення того, що зміни реальні, та вже нічого не змінити, заперечення часто перетворюється на злість. На цьому етапі людина відчуває сплески агресії, думає, що її ніхто не розуміє й шукає об’єкт, на який буде скеровано злість.
Гнів – сильне, “енергійне” почуття. Часто ми намагаємося його “заховати”, і дарма – лютуючи й гніваючись, дуже часто нам просто легше діяти. У такому стані нам легше зрозуміти, якщо і не свої бажання, то точно чого не хочеться, відсторонитися від того, що не подобатися, неприйнятно.
Але часто гнів відіграє роль такої собі “ковдри”, під якою ховаються інші почуття, проживати які важче – безпорадність, розчарованість, біль, розгубленість.
Так і стається на стадіях проживання втрати при змінах, які важко прийняти. Важливо дати собі можливість позлитися, і при цьому подивитися уважно – чи це злість насправді? Чи немає під нею інших почуттів, які я не хочу помічати, проживати? Це дасть можливість користуватися “енергією агресії” для дій, і допомогти собі впоратися з іншими почуттями, які для нас видаються важчими.
Переживаючи гнів, ми стаємо менш уразливими. Це почуття дозволяє нам виражати емоції без страху, що хтось знехтує нашими почуттями чи засудить нас.. Підсвідомо нам здається, що це краще, ніж визнати, що ми налякані.
Звертайтесь за допомогою в #HelpNowPL, ми можемо допомогти вам розібратись і висловити почуття більш екологічним способом.
Ви можете отримати 50-хвилинну консультацію психолога онлайн або по телефону, зателефонувавши за номером:
+48 571 850 855, Катерина, психолог на зв’язку
Пам’ятайте що ви можете також долучитись до інших послуг проєкту, а саме:
- Інфолінія (інформація, навігація, перенаправлення на додаткові можливості в рамках проєкту та за його межами) по телефону, електронній пошті та в соціальних мережах/месенджерах
- Юридичні консультації
- Допомога з перекладом (документи, письмове спілкування, усний переклад на місці за запитом чи по телефону/онлайн)
- Перенаправлення до інших компонентів проєкту (наприклад, медичні консультації онлайн)
Зателефонуйте на інфолінію за номерами:
+48 539 652 831 Анна-Надія
+48 786 640 460 Аліна
+48 721 752 114 Віта
+48 571 850 855 Катерина
Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true
Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi
Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!
Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/