Skip to content

Що потрібно знати про ВІЛ та COVID-19 людям, які живуть з ВІЛ

#HelpNowPL продовжує дбати про нашу з вами безпеку та здоров’я. Тому ми підготували для вас серію публікацій про COVID-19. Слідкуйте за нашими новинами й ви дізнаєтесь про запобіжні заходи, типи вакцин, які діють та використовуються на території ЄС, зокрема в Польщі, а також як швидко та безпечно вакцинуватись у Польщі.

  COVID-19 є серйозним захворюванням, і всі люди, й ті, хто живе з ВІЛ, повинні вжити всіх рекомендованих профілактичних заходів, щоб мінімізувати вплив та запобігти зараженню вірусом, що викликає COVID-19.

  Як і в загальній популяції, люди похилого віку, які живуть з ВІЛ, або люди, які живуть з ВІЛ із проблемами серця чи легень, можуть піддаватися вищому ризику зараження вірусом і мати серйозніші симптоми. Люди, які живуть з ВІЛ, особливо ті, у кого прогресує чи погано контролюється ВІЛ-інфекція, повинні бути обережними та звертати увагу на заходи та рекомендації щодо профілактики. Також важливо, щоб люди, які живуть із ВІЛ, отримували запас своїх ліків проти ВІЛ-інфекції на кілька місяців.

Основні запобіжні заходи, яким повинні слідувати люди, які живуть з ВІЛ,  щоб запобігти зараженню COVID-19:

  1. Залишайтеся в безпеці
  • Часто мийте руки водою з милом (протягом 40–60 секунд) або дезінфекційним засобом для рук на спиртовій основі (протягом 20-30 секунд).
  • Під час кашлю або чхання прикривайте рот і ніс зігнутим ліктем або серветкою. Викидайте серветку відразу ж після використання.
  • Якщо ви відчуваєте лихоманку, кашель і утруднене дихання і нещодавно подорожували або мешкаєте в районі, де повідомляється про COVID-19, вам слід негайно звернутися за медичною допомогою до місцевої медичної служби, до лікаря чи до місцевої лікарні. Перш ніж йти до кабінету лікаря або

до лікарні, зателефонуйте заздалегідь і розкажіть їм про свої симптоми та недавні поїздки.

  • Якщо ви хворі, надягніть медичну маску й тримайтеся від інших на відстані.
  • Уникайте тісного контакту з будь-ким, у кого жар або кашель.
  • Залишайтеся вдома, коли ви хворі.
  1. Будьте готовим
  • У вас має бути запас необхідних медикаментів – в ідеалі, на 30 та більше днів. 
  • Визначте способи зв’язку з вашою клінікою телефоном.
  • Підготуйте необхідний запас ліків. Антиретровірусну терапію, ліки проти туберкульозу (якщо ви знаходитесь на лікуванні від туберкульозу) та будь-які інші ліки проти хвороб, які можуть виникнути у вас.
  • Ключові групи населення ( люди, які вживають наркотики, працівники секс-бізнесу, чоловіки, що мають статеві контакти з чоловіками, транссексуали) повинні забезпечити наявність у них необхідних засобів для запобігання ВІЛ-інфекції, таких як стерильні голки та шприци та/або замісна опіоїдна терапія, презервативи. Також слід отримати  адекватні запаси інших медикаментів, таких як контрацепція та необхідна гормональна терапія.
  • Обговоріть зі своєю сім’єю та друзями, як підтримувати один одного в разі вжиття заходів щодо соціального дистанціювання. 
  1. Підтримувати себе та оточуючих вас людей
  • Спалах COVID-19 може викликати страх і занепокоєння, тому всім рекомендується піклуватися про себе та спілкуватися з близькими. Люди, які живуть з ВІЛ, та їхні спільноти мають багаторічний досвід стійкості, виживання та процвітання і можуть спиратися на свою багату спільну історію взаємної підтримки в умовах нинішньої кризи.
  1. Зверніть особливу увагу на своє психічне здоров’я
  • Уникайте надмірного впливу засобів масової інформації у зв’язку із COVID-19. Читайте інформацію лише з надійних джерел.
  • Дбайте про своє тіло. Зробіть глибокий вдих, потягніться або помедитуйте. Намагайтеся їсти здорову, збалансовану їжу, регулярно займатися спортом, виспатися і, якщо можна, уникати вживання алкоголю та наркотиків.
  • Знайдіть час, щоб розслабитися та нагадати собі, що негативні емоції пройдуть. Робіть перерви в перегляді, читанні або прослуховуванні новин. Спробуйте зайнятися іншими справами, які вам подобаються, щоб повернутися до нормального життя.
  • Спілкуйтеся з іншими. Поділіться своїми проблемами та почуттями з другом або

членом сім’ї.

  1.   Вакцинуйтесь
  • Вакцинація від COVID-19 рекомендована всім людям, які живуть з ВІЛ, незалежно від рівня CD-4 та вірусного навантаження.
  • Особливо важливо пройти вакцинацію від COVID-19 людям, у яких рівень CD4-клітин 200 кл/мкл та нижче, а також тим, хто приймає АРТ менш як 6 місяців або не отримує АРТ взагалі. Вакцинація показана всім ВІЛ позитивним людям незалежно від клінічної стадії ВІЛ-інфекції.

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який наразі працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться у Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна  допомога:

Телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/