Skip to content

Кому важче: тому, хто залишився вдома, чи тому, хто поїхав?

Відчуваєте провину за те, що не залишилися захищати Україну, лягаєте спати в теплу чисту постіль, ходите в кафе, купуєте обновки й тішитеся в той час, як рідні, знайомі, сусіди ховаються в бомбосховищах, голодують і гинуть? Якщо вам соромно, що ви поїхали, а хтось ні – обережно, схоже, ви впастці «синдрому людини, що вижила».

      Якщо ви міркуєте, що вам і так добре та гріх скаржитися, бо тим, хто лишився, хто на фронті, – ось їм насправді важко, ймовірно, ви  рухаєтеся у напрямку до нервового виснаження, вигоряння та наслідків посттравматичного стресового розладу.

      Щоб встигнути звернути з деструктивного шляху, насамперед важливо визнати, що:

    – незалежно від того, де ви знаходитесь, ви однаково постраждали від військових дій;

    – ви не винні в тому, що відбувається війна;

    – те, що ви живі та перебуваєте в безпеці, – ваша заслуга та перемога на рівні з тими, хто бореться за своє життя та свободу України щодня.

     Ніхто не має права засудити вас за вибір виїхати до іншої країни або в безпечніше місце! Крім того, що ви були змушені залишити свій будинок, близьких і звичний спосіб життя, ви натрапили на труднощі з новою мовою, правилами, пошуком житла, роботи, медицини та багато іншого, і це точно не звільнило вас від переживання болю, страху, побоювань, гніву, провини, безсилля та горя. Варто пам’ятати, що ваші страждання та самокатування не допоможуть виграти війну й не підтримають тих, хто залишився.

      А ось те, що ви подбаєте про себе та близьких, за яких ви відповідаєте, буде більшою допомогою та підтримкою для тих, кому страшно й боляче від куль, бомб і несправедливості.

      Ми в  #HelpNowPL  робимо все можливе, щоб підтримати наші ключові групи та ваших близьких. Для того, щоб швидше та якісніше адаптуватися на новому місці, відреагувати та пережити те, з чим зіткнулися саме ви, та тим, що ви проживаєте саме зараз, ми надаємо безоплатну психологічну допомогу, проводимо групи підтримки.

       У нас багато спільного, а проживати труднощі разом простіше та безпечніше. То ж підтримаймо один одного своєю присутністю!

       Просто зателефонуйте або напишіть нам. Ви можете отримати 50-хвилинну консультацію психолога онлайн або по телефону (у Варшаві можна також записатися на офлайн-зустріч), зателефонувавши за номером: 

571 850 855, Марія, психолог на зв’язку  

Пам’ятайте що ви можете також долучитись до інших послуг проєкту, а саме:

  • Інфолінія (інформація, навігація, перенаправлення на додаткові можливості в рамках проєкту та за його межами) по телефону, електронній пошті та в соціальних мережах/месенджерах
  • Юридичні консультації
  • Допомога з перекладом (документи, письмове спілкування, усний переклад на місці за запитом чи по телефону/онлайн)
  • Перенаправлення до інших компонентів проєкту (наприклад, медичні консультації онлайн)

Зателефонуйте на інфолінію за номерами:

539 652 831 Анна-Надія

786 640 460 Аліна

721 752 114 Віта

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi  

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/