Skip to content

Як справлятися з тривогою на роботі

Як би ми не любили свою роботу, часто вона пов’язана з певним рівнем стресу. Це цілком нормально, поки тривога не почне впливати на результат, концентрацію та стосунки з колегами. Сьогодні  #HelpNowPl зібрав для вас поради які допоможуть справлятися з тривогою, повʼязаною із роботою. Найпоширеніша причина занепокоєння на роботі — це присутність когось «вищого за нас», від думки якого залежить ваша діяльність, почуття власної цінності, мотивація та багато іншого. Однак є методи, які допоможуть змістити фокус вашої уваги та здобути впевненість у собі.

Ритуал доброго ранку.

Багато хто погодиться, що від нашого ранкового підйому залежить чи не весь день, що залишився. Насправді часто небажання прокидатися і вставати з ліжка — це ніяка не лінь, а сигнал тривоги, тому що вам може здаватися, ніби на роботі обов’язково станеться щось, що тільки підтвердить найстрашніші побоювання. Прокидаючись із цими думками вранці, ви закріплюєте певну поведінку, яка зовсім не налаштовує на продуктивність. 

Що ви можете зробити?

  • Напередодні ввечері зробіть прибирання в кімнаті, аби не прокинутися у безладі, що провокує стрес.
  • Поставте поруч із ліжком склянку води. Коли залунає будильник, зробіть глибокий вдих, потягніться, сядьте та випийте всю воду. Зачекайте якийсь час, прислухайтеся до свого організму. Це допомагає зменшити тривожність.
  • Перейдіть зі спальні до спеціально організованого простору. Посидьте тихо, свідомо спостерігаючи обстановку, звуки та запахи у кімнаті. Оцініть, що ви відчуваєте, сидячи в кріслі. Зробіть коротку медитацію, концентруючись на вдиху-видиху.
  • Насолоджуйтеся чашкою чаю або кави без кофеїну (кофеїн зазвичай посилює тривожність).
  • Коли відчуєте, що готові, повільно встаньте й продовжуйте готуватися до наступного дня.

Мантра неосуду.

Засудження себе та оточуючих призводить до уявних обмежень, забирає сили та ресурси, а також підвищує рівень тривоги. У той час як основа будь-якої роботи над собою – це прийняття недоліків та слабкостей як своїх, так і чужих.

Аби вчасно зупинити потік неспокійних думок, вимовляйте мантру “неосуду”. Подібно до афірмацій, мантра — твердження, яке нагадує про важливе. Скажіть собі: “Сьогодні я нікого і нічого не засуджую” або “Мій розум відкритий, мої думки нейтральні”. Придумайте мантру, яка допомагатиме вам, і якнайчастіше повторюйте її собі, щоб не зациклюватися на засудженні.

Токсичний перфекціоніст.

Майже в кожному з нас існує внутрішній перфекціоніст, який заважає насолоджуватися життям, тому що “все не ідеально”. Зазнаючи тривоги від почуття недосконалості, ви не даєте собі відчути гармонію й задоволення від зробленого, тому прагнення ідеалу тільки збільшується. А разом із ним і рівень тривожності. Це неприємне замкнене коло, яке можна розірвати, прийнявши свою недосконалість. 

  • Ви вже досить гарні, і наступна вправа допоможе вам це побачити:
  • Опишіть ситуацію, коли перфекціонізм вам лише заважав.
  • Якби ви припустилися помилки, що тоді? Подумайте та напишіть якнайбільше варіантів наслідків — як позитивних, так і негативних.
  • Вивчіть цей список. Якби трапився кожен із наслідків, як би ви пережили невдачу?

Якщо обмірковувати причину тривоги, а не саму тривогу, ви зможете навчитися дивитися на неї в новому ракурсі, а також помічати, що, попри недосконалість, ви насправді вже зробили дуже багато, щоб усе було добре та з мінімум помилок.

Фахівці проєкту #HelpNowPL завжди готові вас вислухати й допомогти знайти вихід. Просити про допомогу це розумно, а не прояв слабкості! Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться у Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Наталя

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/