Skip to content

«У момент, коли я дізналася, що ВІЛ-інфікована, мені, як ніколи, потрібна була підтримка»

У  #HelpNowPL ми віримо, що історії людей — це більше, ніж просто інструмент генерування емоцій. Історії є потужним інструментом, оскільки торкаються наших емоцій та спільних цінностей.

Олеся (ім’я змінено) уже якийсь час перебувала в Польщі. І ось раптом вона дізналась про свій позитивний ВІЛ-статус. А сталось це напередодні дуже важливого дня: завтра вранці  їй повинні зробити кесарів розтин та має народитись її дитина. І от ввечері напередодні вона отримує інформацію, що вона ВІЛ-позитивна.

Як може почувати себе людина, яка ніколи не задумувалась та не володіє інформацією  щодо ВІЛ? Мільйон питань, страхів, упереджень…. Олеся була дуже налякана, вона хвилювалась за здоров’я своєї дитини, своє здоров’я. А як пояснити це та що казати чоловіку? Не кожна людина, зіштовхнувшись з подібними питаннями та складнощами, може зберігати рівновагу. Багато людей впадають у відчай, відмовляються від лікування, замикаються у собі, залишаються з проблемою один на один. І все це банально через брак інформації та підтримки. 

Попри те, що про ВІЛ сьогодні достатньо інформації й вона є у відкритому доступі, у суспільстві досі існує багато стигм і стереотипів, які заважають людям з ВІЛ-позитивним статусом жити повноцінним життям. Деякі взагалі вважають, що жінкам з ВІЛ не можна народжувати. ВІЛ і досі є такою темою, яку автоматично пов’язують із сексом та наркотиками. І це завжди викликає таку реакцію, хоча сексом займаються всі. І ніхто не може бути впевненим у партнері, і ніхто не є застрахованим.

На жаль, польську Олеся опанувати не встигла, а тому їй складно було отримати адекватну інформацію щодо ВІЛ від лікарів. Вони скерували її до польської фундації, що займається соціальним супроводом та просвітницькою діяльністю у сфері ВІЛ. Але там також усі спеціалісти розмовляли винятково польською мовою. Завдяки співпраці #HelpNowPL з НУО  Польщі Олеся дізналася  про Польський хаб і звернулась по допомогу.

Від наших консультантів Олеся отримала всю необхідну інформацію щодо подальшого життя з ВІЛ. Сьогодні ВІЛ – не вирок. Ми знаходимось на тому етапі розвитку діагностики й лікування ВІЛ-інфекції, коли про ВІЛ говорити вже можна без страху. Вчасне виявлення вірусу та приймання антиретровірусної терапії (АРТ) дає змогу людям з ВІЛ жити абсолютно повноцінно. ВІЛ-інфекція вже давно не «чума XXI століття». Це хронічна інфекція, як і багато інших, яку можна ефективно лікувати, з якою можна створювати сім’ю й народжувати дітей, бігати марафони та робити кар’єру, старіти й виходити на пенсію — так само як без ВІЛ. За статистикою ВІЛ-інфікована жінка має 40% шансів народити здорову дитину, навіть якщо не приймає антиретровірусну терапію під час вагітності. Якщо ж приймає, то шанси народити здорову дитину у неї підвищуються до 98%.

На сьогодні Олеся стала мамою. Дитина за результатами перших аналізів не інфікована вірусом і має спокійних та впевнених маму й батька, які точно знають, що ВІЛ – не вирок. Олеся отримала необхідні рекомендації й зараз ми допомагаємо їй та чоловікові пройти всі обстеження та отримати АРТ. 

«Дякуючи #HelpNowPL я знаю все, що  сталось с нашою родиною – це необхідність піклуватися про себе, ВІЛ не вирок »

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться в Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855  Катерина

Психологічна допомога:

+48 571 850 855  Катерина

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true

 Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/