Ми в #HelpNowPL робимо все можливе, щоб допомогти вам отримати впевненість та безпеку, надаємо професійну психологічну підтримку та продовжуємо ділитись з вами корисною інформацією про те, як можна піклуватись про свій емоційний стан. А сьогодні ми публікуємо поради нашої психологині.
Тваринний страх за своє життя, життя своєї дитини або близької людини – почуття, що рве, почуття гнітюче. Неможливо терпіти його довго – наша психіка захищається й “ховає” його якнайдалі. Але навіть з підсвідомості страх впливає на наше життя, самопочуття, емоції, і потребує виходу. Часто це почуття”сидить” усередині у вигляді сильної тривоги, яка змушує щось робити, не зупиняючись, наприклад, постійно розмовляти, дивитися новини, “боротися” в повсякденному житті. Ніби ми все ще знаходимося в ситуації безпосередньої небезпеки.
Це призводить до того, що ми витрачаємо величезну кількість енергії протягом дня. Такий емоційний ритм виснажує та врешті-решт може призвести до депресивних станів, пригніченості, апатії, відчаю. А думка “я хочу додому”, яка постійно пульсує в голові, на тлі таких почуттів призводить до того, що той етап життя, який ми проживаємо зараз, ніби губиться, перетворюється на болісно довгу паузу в “справжньому” житті.
Але саме тут і зараз – це є справжнє життя! Тільки тут і зараз, у цю “мить між минулим і майбутнім”!
Як зупинитися в цій тривожній втечі від себе, як повернути собі відчуття реальності того, що відбувається, цінності себе зараз?
1. Складіть план тижня, або хоча б наступного дня. Внесіть туди час для спілкування, час для соцмереж, час для роботи та близьких. Та обов’язково час, аби побути наодинці із собою в тиші. Спочатку це може бути важко, але почніть хоча б із 15-30 хвилин. Намагайтеся дотримуватися плану, відзначте, що вийшло, а що ні.
2. Спробуйте усвідомити, чого зараз хочеться фізично – смаколиків, обіймів, поспати, поплакати, потанцювати? Знайдіть спосіб дати собі це.
3. Подумайте, з ким ви можете поговорити про свій стан і почуття, хто може підтримати та зрозуміти, без оцінки та порад. Хто може, просто помовчати у відповідь.
4. Спробуйте визначити, що у вашому повсякденному житті призводить до найбільших емоційних витрат, дискомфорту. Якщо можливо, не робіть цього кілька днів, а тим часом подумайте, що можна змінити, щоб почувати себе комфортніше.
5. Якщо є люди, навіть близькі, спілкування з якими вас виснажує, вибиває з рівноваги – спробуйте обмежити це спілкування й визначити, що саме так впливає, який аспект відносин. Якщо можливо, спробуйте прояснити це з цією особою.
6. Подумайте, за чим найбільше сумуєте в “колишньому” житті вдома. Прийміть це як ресурс: згадуючи, спробуйте зберегти всередині відчуття тепла та комфорту, пронести їх із собою через цей день як схованку, наповнену любов’ю та життєвими силами!)
7. Зверніться за підтримкою в #HelpNowPL! Просто зателефонуйте або напишіть нам.
Ви можете отримати 50-хвилинну консультацію психолога онлайн або по телефону, зателефонувавши за номером:
571 850 855, Катерина, психолог на зв’язку
Пам’ятайте що ви можете також долучитись до інших послуг проєкту, а саме:
- Інфолінія (інформація, навігація, перенаправлення на додаткові можливості в рамках проєкту та за його межами) по телефону, електронній пошті та в соціальних мережах/месенджерах
- Юридичні консультації
- Допомога з перекладом (документи, письмове спілкування, усний переклад на місці за запитом чи по телефону/онлайн)
- Перенаправлення до інших компонентів проєкту (наприклад, медичні консультації онлайн)
Зателефонуйте на інфолінію за номерами:
539 652 831 Анна-Надія
786 640 460 Аліна
721 752 114 Віта
Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true
Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi
Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!
Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/