У #HelpNowPL ми віримо, що історії людей — це більше, ніж просто інструмент генерування емоцій. Це реальні приклади вирішення проблем, з якими стикаються наші клієнти, це відображення нашої роботи, а також, як не сумно, це констатація існування проблем, які є актуальними й необхідними до розвʼязання.
За останній місяць нашої роботи, до нашого проєкту звернулось близько десяти клієнтів, які припинили приймання антиретровірусних препаратів. Переважно це люди, які проживали в Польщі до початку воєнних дій в Україні, приїздили сюди на заробітки, а з початком війни залишись. Багато з них так і не звертались по допомогу до місцевих СНІД центрів. Кинувши приймання АРТ, їхній стан здоров’я з часом погіршувався, й на сьогодні виявлення таких випадків відбувається, вже коли людина знаходиться на стаціонарному лікуванні різних форм туберкульозу та опортуністичних інфекцій.
Степан (ім’я змінено) отримав контакти нашої консультантки під час проходження лікування туберкульозу. Також в нього була виявлена цитомегаловірусна інфекція. Остання розглядається як класична опортуністична інфекція, тобто така, що активується на тлі імунодефіциту. Чим сильніше порушена робота імунної системи, тим більше захворювань може розвинутись у людини навіть одночасно (кандидоз, пневмоцистна пневмонія, герпевіруси, цитомегаловірус, токсоплазмоз, туберкульоз).
Ще один ризик переривання АРТ – швидший розвиток порушень у роботі центральної нервової системи. Тобто безконтрольне розмноження вірусу призводить до розладів пам’яті, мислення різного ступеня тяжкості. Деякі з цих опортуністичних хвороб впливають на незворотні зміни в мозку людини, порушуючи психічне здоровʼя.
Ще проживаючи в Україні, Степан знав про свій ВІЛ позитивний статус та отримував АРТ препарати. З переїздом до Польщі він перестав приймати АРТ, не звертався до місцевих лікарів, не проходив необхідних обстежень. Так було спочатку через мовний бар’єр, а згодом він став боятися розголосу та й вважав, що почуває себе цілком нормально, й можна вже забути про свій статус, бо нічого ж начебто не турбує. Через декілька років, коли вже він почав почувати нездужання й мав намір поїхати до України на обстеження, почалась війна, й він продовжив відкладати питання свого здоров’я. Врешті-решт він опинився в медичному закладі з туберкульозом та цитомегаловірусом. Під час проходження лікування туберкульозу йому не було проведено обстеження на кількість вірусного навантаження та CD-4 клітин, і ми не знаємо чи наголошували лікарі на обстеженні, чи скеровували його. Можливо це також питання непорозуміння через мовний бар’єр, або все ж таки невіра самого Степана у свій діагноз. А проте він звернувся по допомогу до нас і отримав її. Досі він не знав куди саме йому потрібно звертатись, які йому необхідні документи, як саме отримати запис до лікаря та до якого саме лікаря. Також в процесі консультування Степана виявилось, що він п’ять років проживає зі своєю дружиною, яка жодного разу не проходила тестування на ВІЛ.
На сьогодні Степан та його дружина мають запис до лікаря на найближчий час. Степан для обстеження і повторного призначення антиретровірусних препаратів, його дружина – для проходження тесту на ВІЛ.
Звісно, попереду ще багато роботи – з прийняттям статусу, з прихильністю. Головне на сьогодні, що Степан та його дружина залучені до медичної системи Польщі та отримають необхідні обстеження та лікування.
А ми ще раз хочемо наголосити на тому, що ВІЛ-позитивні люди потребують пожиттєвої антиретровірусної терапії (АРТ). І якщо вони перестануть приймати ліки, вірус може активізуватися й створить серйозні проблеми для організму. Важливо знати, що люди, які живуть з ВІЛ, можуть отримати антиретровірусну терапію за місцем фактичного перебування! Надзвичайно важливо не переривати приймання антиретровірусних препаратів.
Також нагадуємо вам, що міжнародна гуманітарна місія MSF (Лікарі без кордонів) надає в Польщі інформаційну, соціальну, психологічну, матеріально-фінансову підтримку пацієнтам з України, які хворіють на туберкульоз. Якщо ви хворієте на туберкульоз, закінчили лікування, але не пройшли кінцевого обстеження, вам передають ліки, ви мали контакт з хворим або підозрюєте туберкульоз у себе звертайтеся за телефонами:
+48 886 877 981
+48 696 563 713
Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться в Польщі.
Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:
телефонуйте за номерами наших інфоліній:
+48 539 652 831 Анна-Надія
+48 786 640 460 Аліна
+48 721 752 114 Віта
+48 571 850 855 Наталя
Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi
Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true
Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!
Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/
*фото публікації взято з відкритих стоків, людина на фото немає відношення до публікації.