За січень та лютий команда #HelpNow обробила більше ніж 3000 запитів українців зі всього світу.

На першому місці серед надавачів допомоги залишається #HelpNowPL, який обробив неймовірні 1531 запитів! Також, 43,5% від загальної кількості запитів стосувалася соціальних питань, а 29,2% – отримання доступу до АРТ.

Більш детальну інформацію можна дізнатись у нашій інфографіці.

Пам’ятайте! #HelpNow – допомога там, де ти!

ВІЛ після початку АРТ

Антиретровірусна терапія (АРТ) – це ефективний спосіб зупинити розвиток ВІЛ-інфекції в організмі людини, максимально знизити кількість вірусу та повернути кількість клітин імунної системи до показників, що дозволяють імунній системі нормально функціонувати. Це захистить від розвитку такого серйозного ускладнення,  як опортуністичні інфекції – токсоплазмоз, цитомегаловірус, туберкульоз. 

Сьогодні #HelpNowPL хоче докладніше розібрати, як саме працює АРТ та що відбувається з ВІЛ під час прийому АРТ.

АРТ починає працювати з першого прийому препаратів.

Вірусне навантаження під час приймання АРТ

● Насамперед, АРТ запобігає виробленню нових вірусів в клітинах CD4, інфікованих ВІЛ. Вірусне навантаження може знизитися на 90% протягом кількох перших днів після початку АРТ і на 99% протягом перших тижнів.

● Потім, у найближчі декілька місяців, вірусне навантаження продовжуватиме зменшуватися. 

● У більшості людей вірусне навантаження стає невизначеним протягом 1-3 місяців. Швидкість зниження вірусного навантаження також залежить від початкового вірусного навантаження, яке було на момент початку АРТ. 

CD4 під час приймання АРТ

● АРТ припиняє роботу інфікованих клітин CD4, тому в імунної системи з’являється шанс для природного відновлення. 

● Оскільки вірусу стає менше, імунна система уповільнює виробництво надмірної кількості клітин CD4. 

● Припинення надвиробництва CD4 – це добре. 

● АРВ-препарати безпосередньо не збільшують CD4, але вони допомагають створити середовище, в якому кількість CD4 може зрости до вищого й безпечного рівня. 

● На відміну від вірусного навантаження, кількість клітин CD4 зазвичай росте повільніше. Найактивніше зростання відбувається протягом перших 6-12 місяців, і протягом другого року кількість клітин CD4 також зростає. Якщо рівень CD4 досягає 500 клітин, то це вже вважається нормальним, але навіть якщо цей показник нижчий, все одно ризик ускладнень, пов’язаних з ВІЛ, різко зменшується. 

● За умови високої прихильності одна й та ж схема АРТ може бути ефективною протягом багатьох років. Кількість CD4 також може продовжувати зростати щороку, навіть після десяти років терапії.

АРТ починає працювати вже протягом перших годин. Це набагато швидше, ніж можна собі уявити. Вірусне навантаження падає різко і швидко – в три етапи. 

Перший етап – 1-2 дні: АРТ блокує реплікацію ВІЛ в активних інфікованих клітинах CD4. Оскільки ці клітини живуть тільки 1-2 дні, протягом декількох днів вірусне навантаження падає на 90%. 

Другий етап – 2-3 тижні: у найближчі декілька тижнів вірусне навантаження продовжує падати, хоча й менш різко. Після декількох тижнів вірусне навантаження зазвичай знижується на 99% або навіть більше. 

Третій етап – до 12 тижнів: якщо вірусне навантаження не визначається після місяця на АРТ, протягом наступних місяців воно буде продовжувати падати. У більшості людей вірусне навантаження досягає невизначеного рівня протягом 3 місяців.

Висока прихильність має ключове значення. Ліки можуть діяти тільки в тому випадку, якщо їх приймати правильно.  Основна мета АРТ – зменшити вірусне навантаження до менш ніж 50 копій/мл. Таке вірусне навантаження називається невизначеним. Після того як вірусне навантаження досягає цього рівня, воно може залишатися невизначеним протягом багатьох років. Доки людина правильно приймає АРВ-препарати, ймовірність того, що вірус виробить резистентність, дуже низька. Зазвичай чутливість тестів на вірусне навантаження – 50 копій/мл, хоча вірусне навантаження може впасти значно нижче цього значення. У багатьох людей вірусне навантаження падає до менш ніж 5 копій/мл, в інших вірусне навантаження не визначається навіть за чутливості тесту 1 копія/мл. При такій мізерній кількості вірусу в крові ВІЛ вкрай складно передати іншій людині. Це ще одна причина почати АРТ – знизити ризик передачі ВІЛ практично до нуля. 

Кількість CD4, за якої слід починати АРТ, поступово збільшувалась: спочатку з 200 до 350, потім до 500. У 2015 році АРТ почали рекомендувати кожному пацієнту з ВІЛ, незалежно від кількості CD4 задля збереження цілісності імунної системи й підвищення прихильності до АРТ.

АРТ кардинально змінила прогнози для людей з ВІЛ.  Понад 20 років досвіду доводять, що АРТ – це ефективно і безпечно. Таким чином, АРТ – найбільш важлива частина комплексної допомоги ВІЛ-позитивним людям, яка допомагає продовжити їм життя та покращити його якість.

Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який зараз працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та нині знаходяться в Польщі.

Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:

телефонуйте за номерами наших інфоліній:

+48 539 652 831  Анна-Надія

+48 786 640 460  Аліна

+48 721 752 114  Віта

+48 571 850 855 Наталя

Пишіть нам в Telegram https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi 

Онлайн консультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true

Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!

Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/ 

.

АРТ – антиретровірусна терапія, поєднання трьох і більше препаратів, які перешкоджають розмноженню ВІЛ та зупиняють подальший розвиток захворювання.

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини.

ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ – захворювання, спричинене ВІЛ, проявляється розвитком різноманітних захворювань при зниженні захисних сил організму.

CD4-ЛІМФОЦІТИ – клітини імунної системи, які допомагають правильно організувати реакцію організму на збудника захворювання, основна мета ВІЛ.

ВІРУСНЕ НАВАНТАЖЕННЯ – кількість ВІЛ у крові.

ІМУННА СИСТЕМА – сукупність великої кількості різних клітин та вироблюваних ними речовин, основним завданням яких є захист організму від збудників захворювань та неправильно працюючих усередині нього клітин.

ОПОРТУНІСТИЧНІ ІНФЕКЦІЇ – захворювання, що розвиваються у ВІЛ-інфікованої людини на тлі зниження імунітету.

День боротьби за права жінок

День боротьби за права жінок

8 березня, ми відзначаємо День боротьби за права жінок – день, коли ми вшановуємо мужність та силу духу жінок у їх боротьбі за рівність у світі.

Кожного дня жінки виконують неймовірну роботу, захищаючи нашу Батьківщину на фронті, працюючи у медицині, освіті, науці та громадському житті, волонтерять та виховують майбутнє покоління. Жінки є невтомними борцями за гуманність та справедливість у нашому суспільстві.

Сучасна українська історія є свідком досягнень жінок у боротьбі за свої права та рівність. Зокрема, в Україні відбулась хвиля феміністичного руху у 1990-ті роки, який активно боровся за права жінок у різних сферах життя. Серед досягнень можна виділити рівність в правах на освіту та працю, відповідальність за домашнє насильство, захист прав жінок-мігранток та багато іншого.

Ми повинні поважати та цінувати зусилля жінок, які протягом століть боролися за свої права та рівність. Сьогодні ми продовжуємо цю боротьбу, щоб кожна жінка мала можливість реалізувати свій потенціал та жити в рівному світі. Давайте висловлювати свою повагу та подяку жінкам кожен день, а не тільки в цей особливий день.