#HelpNowPL заздалегідь готує всіх нас до осінньо-зимового періоду, коли може траплятись часте занедужання, одне з яких – вірус COVID-19. Хочемо нагадати вам про доцільність вакцинації. Слідкуйте за нашими новинами й ви дізнаєтесь про запобіжні заходи, типи вакцин, які діють та використовуються на території ЄС, зокрема в Польщі, а також як швидко та безпечно вакцинуватись у Польщі.
Вакцини від COVID-19, які вже схвалені регуляційними органами, вважаються безпечними для більшості людей, включаючи людей, що живуть із ВІЛ. Перш ніж дозволити масове використання будь-якої вакцини, національні контрольні організації проводять аналіз наявних даних, щоб бути певними в її безпеці. На цю мить немає жодних свідчень того, що вакцини від COVID-19 представляють більше серйозну загрозу для людей, які живуть із ВІЛ, порівняно з рештою.
Ці вакцини містять генетичний матеріал SARS-CoV-2 (вірус, що викликає захворювання COVID-19), який стимулює імунну систему організму, змушуючи її виробляти антитіла до шипоподібних білків, які використовуються вірусом для прикріплення до людських клітин. Жодна з розроблюваних чи вже схвалених вакцин не є живою вакциною, а отже, не повинна становити небезпеку для людей з ослабленою імунною системою, у тому числі людей, які живуть із ВІЛ.
Як і в разі будь-яких інших щеплень, протягом кількох днів після введення вакцини від COVID-19 можуть виникати слабко виражені побічні ефекти. Як правило, це біль у руці, але можливі також загальне нездужання чи невеликий жар. У деяких випадках помітні алергічні реакції, з якими легко впоратися, спостерігаючи пацієнта протягом 15-30 хвилин після введення вакцини. Немає ніяких причин вважати, що люди, які живуть з ВІЛ, більше схильні до якихось слабких або виражених реакцій.
Чи слід людям, які живуть з ВІЛ, вакцинуватись від COVID-19? Людям, які живуть з ВІЛ, вакцина від COVID-19 дає ті ж переваги, що й усім іншим: запобігає серйозному перебігу захворювання, яке викликається вірусом SARS-CoV-2, і потенційно перешкоджає поширенню цього вірусу. Однак доти, доки його поширеність серед населення не впаде до дуже низького рівня, рекомендується вживати заходів профілактики (соціальна дистанція, часте миття рук, носіння масок) навіть після вакцинації.
Ви можете звернутися за допомогою та додатковими питаннями до нашого Польського Хабу – HelpNowPl, який наразі працює спеціально для громадян України з ключових спільнот, що були вимушені покинути свої домівки у зв’язку з війною та на даний час знаходяться у Польщі.
Якщо ви потребуєте інформації, щодо необхідного лікування, тестування, медичної допомоги, юридичних та соціальних питань або вам необхідні послуги перекладу або соціальний супровід до установ, психологічна допомога:
Телефонуйте за номерами наших інфоліній:
539 652 831 Анна-Надія
786 640 460 Аліна
721 752 114 Віта
Психологічна допомога:
+48 571 850 855 Марія
Онлайн косультація лікаря https://help24.org.ua/uk/doctors/126?hasavailableconsultation=true
Пишіть нам в телеграм https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi
Ми готові надати вам інформаційну та психологічну підтримку!
Ви можете знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/