Ми в #HelpNowPL робимо все можливе, щоб допомогти вам отримати впевненість та безпеку, та продовжуємо ділитись з вами корисною інформацією про те, як можна піклуватись про свій емоційний стан. Окрім цього ми надаємо професійну психологічну підтримку. Сьогодні ми публікуємо поради нашої психологині.
Техніка «СТОП»
Або що робити, якщо «заносить»
Коли ви помітили, що вже третю годину читаєте новини, або кричите на дитину, або коли ви розумієте, що не можете зупинитись у з’ясуванні стосунків. Або коли відчуваєте, що прискорюєтеся там, де слід озирнутися і сповільнитися. Коли ви відчуваєте дискомфорт, але не можете знайти причину. Або коли не можете вибрати, яку за яку справу взятися.
Практикуйте навичку «СТОП»
- С. Стій
Перестаньте робити те, що робите.
Якщо йдете, махаєте руками, перебираєте пальцями, говорите, читаєте, біжите, збираєтесь зайти в кімнату – зупиніться фізично.
Скажіть уголос або про себе “Стоп”. Покладіть те, що в руках. Ногами зробіть крок назад.
Побудьте в цій паузі 20-30 секунд.
- Т. ТРИ усвідомлені вдихи та видихи.
Що означає “усвідомлені”? Це коли ви уважні до того, що робите. Коли ви поєднуєте розум, тіло, емоції та дії. І весь фокус уваги спрямований лише на цей процес.
Вдих-видих. Вдих-видих. Вдих-видих.
Зверніть увагу, як повітря наповнює грудну клітку на вдиху і як залишає її на видиху. Як опускається і підійматися ваша грудна клітка та живіт, коли ви дихаєте. Можете зробити стільки дихальних циклів, скільки знадобиться.
- О. Озирніться довкола
Направте свій погляд на те, що вас оточує. Зверніть увагу на предмети навколо вас, їхні кольори та форми. Можете описати собі місце, де ви зараз знаходитесь, помічаючи кожну деталь. Але описуйте без оцінок та емоцій, просто поєднуючи в одне ціле картину того, що вас оточує зовні, та того, що відбувається всередині. Продовжуйте дихати.
- П. Продовжуйте, якщо необхідно.
Прийміть рішення про користь того, що ви робили перед цією практикою.
Якщо це не втратило важливості і все ще ефективно для вас, можете продовжити, зберігаючи уважну присутність у «тут і зараз».
Або перегляньте свій намір і зробіть те, що буде безпечнішим і дбайливим для вас зараз.
Памʼятайте: ви можете отримати конфіденційну 50-хвилинну консультацію психолога онлайн або по телефону (у Варшаві можна також записатися на офлайн-зустріч), зателефонувавши за номером:
571 850 855, Марія, психолог на зв’язку
Також ви можете зателефонувати на інфолінію за номерами:
539 652 831 Анна-Надія
786 640 460 Аліна
721 752 114 Віта
Долучайтеся до нашого чату в Telegram: https://t.me/+BSIMGdN3WT41MTVi
Знайти додаткову та більш детальну інформацію на нашому сайті https://helpnow.aph.org.ua/